23°

В Україні з 11 липня заборонять паління електронних сигарет

В Україні з 11 липня набувають чинності норми закону №1978, якими забороняється паління електронних сигарет у громадських місцях, а також надається право місцевим органам влади визначати місця, вільні від куріння. Про це під час пресконференції в Укрінформі сказала народна депутатка, членкиня Комітету ВР з питань здоров’я нації Лада Булах.

“Новітні норми цього закону за своєю черговістю набувають чинності. Зупинюсь на трьох з них, які 11 липня вже будуть де-юре імплементовані в життя і людей, і юридичних осіб в Україні.

Перша, найголовніша ціль цього закону – зменшення шкідливого впливу тютюну, заборона куріння в громадських місцях, вживання будь-яких видів нікотиновмісних продуктів для куріння, або тих, які горять, або тих, які нагріваються.

Друга норма, яка набуває чинності — це заборона куріння та ліквідація курилок. Це рудиметарна, архаїчна норма, коли кожного підприємця держава зобов’язувала мати таке місце, навіть якщо в його колективі ніхто не курить. Ми цю норму анулюємо, тому що немає безпечного куріння.

Третя норма — право для сільських, селищних, міських рад створювати вільні від місця куріння на постійній основі”, – розповіла Булах.

Такими місцями, за її словами, може бути пішохідна вулиця, де проводять час багато людей, сквер чи територія біля лікарні тощо.

Народна депутатка наголосила, що таке розширення переліку громадських місць, згідно з опитуванням КМІС від травня 2022 року, підтримали 85,6% громадян, а заборону використання ТВЕНів у громадських місцях – 80,1%.

Також 91% опитаних підтримали заборону продажу електронних пристроїв для куріння неповнолітнім. Це, за словами Булах, свідчить про підтримку в суспільстві політики вільного від тютюнового диму простору.