8°

В Україні за цей рік зафіксовано майже 10 тисяч випадків ВІЛ

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

У 2023 році в Україні зареєстровано 9769 випадків ВІЛ і 2738 випадків СНІДу. Це на 13% більше, ніж за аналогічний період 2022 року.

За даними Міністерства охорони здоров’я, загалом станом на 1 листопада 2023 року в Україні було встановлено 158803 випадки ВІЛ-інфекції та 48908 випадків СНІДу.

Відомство наголошує, що насправді цифри можуть бути більшими, оскільки, згідно з оціночними даними, на кінець 2021 року кожна четверта людина з ВІЛ не знала про свій статус.

В Україні 2022 року внаслідок СНІДу померло 1293 людини, а протягом 2023-го станом на 1 листопада – ще 1198 осіб.

МОЗ також повідомляє, що 2023 року АРВ-терапію отримують 121820 українців, із них 119730 – це дорослі, 1990 – діти. Водночас 7500 українців із ВІЛ отримують АРВ-терапію в країнах ЄС.

“Саме відсутність звички регулярного тестування на ВІЛ і є основною проблемою в подоланні цієї хвороби. (…) Є надійний спосіб тримати вірус під контролем за допомогою ліків. Це антиретровірусна терапія (АРВ-терапія), завдяки якій ВІЛ-інфіковані можуть жити довге й повноцінне життя, народжувати здорових дітей і не поширювати вірус серед інших,” – наголошує МОЗ.

Як вберегтися від ВІЛ:

  • Найнадійніший спосіб – утримуватися від незахищених статевих стосунків.
  • Якщо ви практикуєте статеві стосунки, використовуйте презервативи.
  • Не користуйтеся спільними голками та шприцами.
  • Якщо ви вагітні або плануєте вагітність, зверніться до лікаря для консультації щодо профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини.

Допомога ВІЛ-інфікованим:

  • Якщо ви вважаєте, що можете бути ВІЛ-інфіковані, зверніться до лікаря для тестування.
  • Якщо ви отримали позитивний результат тесту на ВІЛ, зверніться до лікаря для початку АРВ-терапії.
  • АРВ-терапія безкоштовна для всіх ВІЛ-інфікованих в Україні. Є багато організацій, які надають підтримку та допомогу ВІЛ-інфікованим.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp