6°

В Україні змінили правила маркування тютюнових виробів

11 січня 2024 року в Україні набрали чинності зміни до статті 12 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Вони стосуються медичних попереджень споживачів тютюнових виробів для куріння та вимог до упакування таких виробів.

Відтепер на кожній одиничній пачці та зовнішньому упакуванні тютюнових виробів для куріння зазначаються:

  • Загальне попередження, що складається з тексту: «Куріння вбиває – кидай курити зараз». Воно розміщується у нижній частині однієї з бічних поверхонь.
  • Комбіноване медичне попередження, що супроводжується відповідною кольоровою ілюстрацією. Воно розміщується у нижній частині іншої бічної поверхні.
  • Інформаційне повідомлення, що складається з тексту: «Тютюновий дим містить більше 70 речовин, здатних викликати захворювання на рак». Воно розміщується в нижній частині іншої бічної поверхні.

Зазначені зміни спрямовані на підвищення обізнаності населення про шкідливий вплив куріння на здоров’я.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну»: тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, введені в обіг до набрання чинності відповідними положеннями цього Закону, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання, але не довше дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Це означає, що тютюнові вироби, на яких відсутні нові попередження про шкідливість куріння, можуть продаватися в Україні до 11 січня 2025 року.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp