23°

Верховна Рада ухвалила закон про спрямовування “військового ПДФО” на потреби оборони

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №10037, який передбачає спрямовування “військового ПДФО” на потреби оборони.

Згідно з документом, “військове ПДФО” з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до державного бюджету.

З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (ДСЗІ) на закупівлю дронів і Міністерству оборони України на закупівлю артилерійських систем.

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:

  • 45% – ДСЗІ на закупівлю дронів;
  • 45% – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України для розгортання виробництва боєприпасів та зброї;
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО.

“Звичайне ПДФО” залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення).

У 2024 році реверс не вилучається з усіх громад.

У 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями.

Села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Міністерством фінансів України (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).

Залишки на рахунках ОМС можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо. Ніякого будівництва.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp