17°

Війна призвела до погіршення ментального здоров’я 20% жителів Рівненщини

Війна в Україні призвела до погіршення ментального здоров’я 20% жителів Рівненщини.

Такі результати Всеукраїнського опитування серед надавачів та отримувачів послуг з ментального здоров’я оприлюднили під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

Головував на засіданні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, участь взяла Перша Леді України Олена Зеленська. Від Рівненщини за допомогою селекторного зв’язку долучилися в.о. голови ОДА Сергій Подолін, заступниця голови ОДА Людмила Шатковська, представники профільних департаментів.

Більшість людей, які зазнали травматичного досвіду через війну, все ще не готові спілкуватися із фахівцями про погіршення свого ментального здоров’я. Проте вже нині вони визнають зміни у своїх думках і поведінці.

«Інвестуючи в людину, ми інвестуємо в сильну Україну. В державу, яка перемагає і яка успішно відновлюється. Відбудова та подальший розвиток потребують величезних людських ресурсів. Тому наскрізними напрямками в роботі Уряду є повернення українців з-за кордону, інтеграція у цивільне життя колишніх військовослужбовців, ветеранів, адаптація населення на деокупованих територіях. А головне – зміцнення ментального здоров’я українців», – відзначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Перша Леді України Олена Зеленська додала, що наступний рік має бути роком максимального поширення проектів у регіонах. Щоб психологічні послуги дійшли до кожного українця, хоч би як він не жив віддалено від великих міст.

На Рівненщині рівень навантаження на сфери медицини, соціального захисту та освіти зріс на 58%. Саме тому в області продовжують підвищувати обізнаність про напрямки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

«Нагадую, що на Рівненщині психологічну допомогу різного виду надають 1,6 тисячі фахівців. Окрім того, працює Центр ментального здоров’я, який впродовж місяця надав кваліфікованих консультацій для понад 600 людей», – зазначив в.о. голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

До слова, на Рівненщині проведений кількісний аудит фахівців, що надають психологічну допомогу. Завдяки цьому визначені наявні сервіси та прогалини. Відтак, на сьогоднішній день усі 64 громади області надають послуги психосоціальної підтримки своїм мешканцям.

Наступним етапом є аудит якості та підвищення кваліфікації фахівців.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp