6°

Власника популярної бази відпочинку в Олександрії зобов’язали знести самовільно збудований ресторан

Власника відомої бази відпочинку в Олександрії зобов’язали знести самовільно збудований ресторан.

У 2012 році Рівненська районна державна адміністрація уклала з підприємцем договір оренди земельної ділянки водного фонду для рибогосподарських потреб. На той час на ділянці не було жодних об’єктів нерухомості.

Орендар зариблював водойму, відгодовував рибу та дозволяв за відповідну плату рибалити. Пізніше він вирішив «розвивати» інфраструктуру біля озера і самовільно збудував ресторан, 54 альтанки та облаштував на березі озера пляж, створивши таким чином базу сімейного відпочинку.

Проте в договорі оренди земельної ділянки була встановлена охоронна зона магістрального газогону високого тиску. Чинне законодавство забороняє в таких місцях будувати виробничі чи інші будівлі, розміщувати спортивні майданчики, організовувати заходи, пов’язані з масовим скупченням людей, а також палити багаття і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

При цьому підприємець не звертався до оператора газотранспортних систем для отримання дозволів на виконання робіт в охоронній зоні газопроводу чи отримання технічних умов. Крім того, база орендаря розташовувалася у прибережно-захисній смузі водного об’єкта.

Зважаючи на ці порушення, прокуратура звернулася до суду. Господарський суд частково задоволив позов прокуратури, розірвав договори оренди земельної ділянки і водного об’єкта та зобов’язав повернути їх громаді. Суд також підтримав позицію прокуратури стосовно необхідності знесення 54 альтанок.

Однак суд першої інстанції залишив без задоволення одну з найважливіших позовних вимог про знесення самого об’єкту нерухомості – закладу громадського харчування, який є самобудом і стоїть у прибережно-захисній смузі та охоронній зоні магістрального газогону.

Прокурори оскаржили рішення суду в цій частині. Північно-західний апеляційний господарський суд погодився, що це суттєве порушення та зобов’язав товариство за власний рахунок знести ресторан на 160 квадратних метрів. Суд касаційної інстанції це рішення також залишив без змін.

Наразі органи обласної прокуратури вживають заходи для реального виконання судового рішення. До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вже внесено відомості про припинення права оренди земельної ділянки за товариством. Стосовно інших питань – рішення суду перебуває на виконанні в органах ДВС.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp