11°

Ворог і шахраї закликають українських чоловіків до втечі

У мережі активізувалися шахраї та ворожі агенти, які намагаються скомпрометувати національний опір та звинуватити захисників України у корупції.

В українському інформаційному просторі з’явилося чимало анонімних каналів, які закликають українських чоловіків тікати за кордон. Вони обіцяють безперешкодний виїзд з України через пункти пропуску чи поза ними. Оцінюють свої послуги у кілька тисяч доларів, беруть і в біткоїнах.

Оперативними підрозділами Держприкордонслужби спільно з підрозділами Кіберполіції ведеться системна робота з виявлення таких каналів та чатів для їх дискредитації та блокування.

Схожу інформацію поширюють білоруські органи пропаганди, які з посиланням на відомство Шойгу повідомляють, що охочі евакуюватися за кордон платять на українському кордоні $ 1,5-5 тис.

Зазначимо, що деякі з таких пропозицій – обманом витягують кошти з громадян, інші – втягують їх у кримінальну діяльність. Просимо громадян не довіряти ворожій пропаганді та уникати шахрайських схем.

Зазначимо, що прикордонники України та сусідніх країн Євросоюзу і Молдови ефективно протидіють спробам порушення державного кордону нашої країни. Факти корупції викриваються, а винних притягують до відповідальності.

Наголошуємо, що особи, які пристають на злочинні пропозиції, стають жертвами шахраїв, або фігурантами кримінальних проваджень за злочини, пов’язані зі спробами підкупу посадових осіб, організацією незаконного переміщення осіб через кордон, використанням підроблених документів.

Джерело: Державна прикордонна служба України