21°

Втрати окупантів зросли на 50% через невдалий наступ на Харківщині

За інформацією Генерального штабу Збройних сил України та британської розвідки, загальні втрати російської армії з початку повномасштабного вторгнення в Україну сягають 500 тисяч осіб. Це свідчить про виснажливий характер війни та провал наступу окупантів на Харківщині.

До початку Харківського наступу щоденні втрати росіян становили близько 800 осіб. Проте з посиленням боїв на цьому напрямку ця цифра різко зросла до 1300-1500 загиблих та поранених на день. Травень 2024 року став місяцем з найвищими втратами для російської армії з початку вторгнення – понад 1200 осіб щодня.

Зростання втрат окупантів пов’язане з низкою факторів, зокрема з невдалим наступом на Харківщину. Російське командування, недооцінивши українську оборону, кинуло в бій значні сили, які зазнали жорсткого відсічі. Міські бої, що розгорнулися на цьому напрямку, вимагають високої інтенсивності та призводять до значних втрат особового складу.

Для стабілізації ситуації на Харківському фронті Україна ввела резерви, зокрема підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МОУ). Ці мотивовані та досвідчені бійці, маючи знання ведення бойових дій в умовах міської забудови, зупинили наступ окупантів та завдали їм значних втрат.

За словами Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, наразі росіяни намагаються просуватися в бік Липців на Харківщині, проте зазнають невдач і несуть суттєві втрати.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp