11°

Випускникам дозволять самим вирішувати, які предмети вчити у школі

Базова середня освіта нині переживає чимало змін. Ще з часів карантину було запроваджено дистанційне навчання, яке активно практикується і під час повномасштабного вторгнення, починалися дискусії стосовно впровадження 12-го класу у 2024-му році, а нині заговорили і про скорочення кількості предметів.

Думку про те, що старшокласникам потрібно менше дисциплін для вивчення висунув освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Він зазначив, що він бачить чимало проблем у нинішньому процесі навчання. Зокрема ставить під сумнів питання потрібність 20-ти предметів для вивчення в 11-му класі.

“…я не раз наполягав на тому, що нам потрібно різко зменшити кількість дроблення предметних галузей і запроваджувати більш інтегровані курси, які потребують, до речі, більшої кваліфікації учителів”, — коментує пан Горбачов.

За словами Сергія, ковідний карантин дав випускникам більше часу сконцентруватися на підготовці до ЗНО для подальшого вступу до ВНЗ. Для вдосконалення системи освіти пропонується скоротити кількість предметів до 6-ти, де три будуть обов’язковими і будуть фігурувати на тестах для вступу, а три будуть на вибір майбутніх студентів. Така оптимізація має ще позитивно вплинути з економічного боку.

Варто зазначити, що слово омбудсмена не є вирішальним у ряді всіх погоджень, які потрібні до перетворень програми учнівського навчання. Він не є останньою інстанцією, яка дасть остаточне рішення.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp