13°

Вислав «вірус» на комп’ютер: рівнянина судитимуть за шахрайство

Жертвою 28-річного жителя обласного центру став 20-річний здолбунівчанин в жовтні минулого року.

За фактами шахрайства, вчиненого шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, та розповсюдження шкідливого програмного засобу, призначеного для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж слідчі скерували кримінальне провадження із обвинувальним актом до суду.

У результаті проведеного комплексу слідчих дій та розшукових заходів працівники відділу протидії кіберзлочинам викрили та припинили незаконну діяльність 28-річного зловмисника.

Житель Рівного вирішив покращити фінансове становище під приводом продажу неіснуючої бази даних. Так, в одному із месенджерів переконав здолбунівчанина, потенційного клієнта, що за 30 доларів США надасть до неї доступ. Коли отримав гроші — відправив посилання, але не із базою даних. Зловмисник у такий спосіб розповсюдив шкідливий програмний засіб, отримавши несанкціонований доступ до персонального комп’ютера потерпілого.

Слідчі зібрали достатньо доказів для доведення вини 28-річного зловмисника та за результатами досудового розслідування скерували до суду матеріали кримінального провадження із обвинувальним актом за частиною 1 статті 361-1 КК України та частиною 3 статті 190 КК України.

Обвинувачений не співпрацював із органами досудового розслідування.

Максимальне покарання, яке може йому загрожувати за скоєне — до восьми років позбавлення волі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp