19°

Як громадські активісти Рівненщини допомагають збирати докази російських злочинів

Щоб покарати агресію РФ – недостатньо лише політичного чи громадського осуду. Потрібно довести до вироку кожен злочин і притягнути до відповідальності кожного злочинця.

Для цього зараз в кожній прокуратурі Рівненщини визначені особи, відповідальні за збір доказів воєнних злочинів країни-агресора.

На Рівненщину із зони бойових дій переїхали десятки тисяч жителів, і кожен з них – ймовірний потерпілий чи свідок злочину.Аби зібрати усю інформацію і не втратити жодного свідчення – на допомогу правоохоронцям приходять громадські активісти.

Так, зокрема, відповідної домовленості досягнуто між прокуратурою Рівненщини та обласною організацією Громадянської мережі ОПОРА, яка у період повномасштабної агресії переформатувала свою роботу.

Зокрема, активісти ОПОРИ будуть проводити інформаційну кампанію щодо важливості збору даних для належного фіксування воєнних злочинів. Вони працюють із вимушено переміщеними особами, і будуть проводити роз’яснювальну роботу через центри реєстрації та в місцях компактного проживання таких людей. А в майбутньому на Рівненщині навіть має з’явитись відповідний Офіс, через який «опорівці» будуть здійснювати інформаційний супровід та проводити навчання юристів та психологів, залучених до роботи зі свідками воєнних злочинів.