18°

Як на Рівненщині відзначатимуть 210-річчя з дня народження Шевченка?

Щороку 9 березня українці відзначають День народження Тараса Шевченка – українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, етнографа, громадського діяча. У свідомості кожного громадянина нашої держави Шевченко займає місце національного героя. З цієї нагоди на Рівненщині відбудеться низка урочистостей та заходів.

Серед іншого у Рівненській обласній філармонії 8 березня о 12-ій годині пройде концерт «Шевченко: шлях до перемоги» (вхід вільний).

Також в Острозькому замку відкриють виставку «210» до дня народження Шевченка (захід-відкриття розпочнеться 8 березня о 10-ій годині). Зокрема, презентують частину ілюстрованих «Кобзарів» з колекції Острозького заповідника, найстаріше видання з яких датоване 1929 роком.

Вже 9 березня відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку. Початок о 08:00 на Майдані Незалежності у м.Рівне.

Крім цього, напередодні між громадами області відбулась передача Шевченківської естафети. Літературно-мистецька акція пройшла у Радивилівській громаді, де й передали естафету Дубенській громаді.

Саме зараз, під час війни за наші цінності та ідентичність важливо належно вшанувати пам’ять про Тараса Шевченка – національного символа України. Адже саме за нашу культуру й історію, а також за вільне майбутнє так самовіддано борються всі українці. Поет завжди надихав нас на перемогу. Його слова “Борітеся – поборете” викарбувані у серці кожного.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp