17°

Як призначають житлову субсидію в умовах воєнного стану?

За призначенням житлової субсидії громадяни можуть у будь-який час звернутися до ЦНАПу, уповноваженої посадової особи виконавчого органу територіальної громади, органу соціального захисту населення або через портал Дія із 1 жовтня.

«У жовтні розпочнеться опалювальний період. Він стане особливим, адже проходитиме в умовах війни. Цьогоріч призначення субсидій і пільг відбуватиметься через ІТ-систему Пенсійного фонду. Наразі триває підготовка та передача персональних даних», – розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

Нагадаємо, що нині призначення субсидій і пільг здійснюється лише управліннями соціального захисту населення з прив’язкою до місця.

«Новий алгоритм призначення – вимушений корок. За інформацією Мінсоцполітики, майже 200 тисяч одержувачів субсидій проживають на територіях, де неможливо виконати свої повноваження належним чином. Окрім того, оригіналом поданих документів є паперова форма, що небезпечно під час бойових дій чи окупації. Щоб усунути зрозумілі ризики, Мінсоцполітики таку послугу робить централізованою», – пояснила Людмила Шатковська.

Заступниця голови додала, що використання екстериторіального принципу роботи та ІТ-систем Пенсійного фонду дозволить прийняти та опрацювати документи громадян на отримання житлових субсидій і пільг в будь-якій точці України. Наприклад, субсидію для громадян, які проживали в Херсонській чи Запорізькій області, можна буде призначити у Львові чи Рівному.

Людмила Шатковська також зазначила, що процес нарахування та виплати пільг та житлових субсидій буде відбуватися автоматично із забезпеченням захисту персональних даних отримувачів субсидій. Документи зберігатимуться виключно в електронній формі.

Зауважимо, що на веб-порталі міністерства існує тематичний розділ «житлові субсидії», на якому розміщена необхідна для споживачів інформація.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp