-2°

Як вибрати безпечні окуляри від сонця: три головних характеристики

Обираючи сонцезахисні аксесуари, на що ви звертаєте увагу: на форму та колір оправи чи характеристики лінз? Менеджери магазину оптики Київлінза https://kyivlinza.ua/catalog/solntsezashchitnye-ochki/ переконані, що у виборі окулярів не повинно бути компромісів. Щоб вибрати стильну та безпечну модель, варто орієнтуватись на три параметри:

  • 100% захист від ультрафіолету;
  • Відповідна категорія світлопроникності;
  • Правильний розмір оправи.

Якими б стильними не були ваші окуляри, вони не мають сенсу, якщо не захищають очі від ультрафіолету. Якщо ви купуєте аксесуари в оптиці, попросіть менеджера перевірити обрану модель на спектрографі. Це електронний УФ-тестер, який показує довжину хвиль, що утримує лінза. Якщо на екрані пристрою ви бачите напис UV400, ці лінзи вловлюють 100% небезпечних променів. Безпечними вважаються показники від UV360. Якщо на екрані тестера відображається UV000, ця модель не захищає від ультрафіолету, тому небезпечна для очей.

Категорія світлопроникності показує, скільки світла пропускає лінза до очей. Існує 5 категорій, але ми поговоримо про дві з них. Для відпочинку на природі варто обирати окуляри з маркуванням “N3” або “Cat3”. Третя категорія світлопроникності вважається універсальною, адже пропускає не більше 20% світла. Такі окуляри можна носити у місті, а також під час літнього відпочинку на природі чи на морі. Якщо ви збираєтесь на відпочинок у гори, в пустелю чи плануєте відвідати екваторіальну країну, варто вибрати оптику з лінзами 4 категорії. Це найвищий захист очей в екстремальних умовах. 

Чому важливий розмір оправи?

Розмір сонцезахисної оптики впливає не лише на її зовнішній вигляд чи правильну посадку на обличчі. Однією із функцій окулярів є захист ніжної шкіри довкола очей від ультрафіолету. Тому для літнього сезону не варто обирати окуляри в стилі трініті, ленони чи звужені моделі, які зараз надзвичайно популярні. Якщо ви багато часу проводити на вулиці, любите їздити на велосипеді чи мотоциклі, обирайте широкі окуляри із захисними шорами. 

Де носити окуляри з прозорими лінзами?

Одним із трендів цього року стали окуляри із напівпрозорими та градієнтними лінзами. Вони стильно виглядають, але чи здатні захистити очі від сонця? Більшість напівпрозорих лінз належать до 2 категорії світлопроникності. Вони утримують не більше 40% світла, тому їх не бажано носити у сонячні дні. Якщо одягнути такий аксесуар на пляж, ваші очі швидко втомляться від надмірного світла та необхідності постійно мружитись. 

Аксесуари із напівпрозорими лінзами варто надягати для відпочинку на терасі, вечірніх прогулянок по місту, або у дні, коли сонце інколи проглядає з-за хмар. Такі моделі зручно використовувати для фотосесій, адже вони “відкривають” очі, роблячи фотографії цікавішими. Також в них зручно керувати автомобілем, адже більшість авто мають тоновані вікна, які утримують частину яскравого світла. Пам’ятайте, навіть напівпрозора оптика мусить захищати від ультрафіолетового випромінювання. Тому обирайте модель із маркуванням “100% UV Protection” або “UV 400”. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp