14°

Який відсоток населення Рівненщини складають національні меншини?

Майже 4% населення Рівненської області складають національні меншини. 70 різних національностей та народностей проживають на території регіону, тому питання міжнаціональних відносин та збереження етнічної, культурної та мовної самобутності нацменшин є надзвичайно важливим.

У Рівненській ОДА відбулася нарада за участю представників влади та національно-культурних спільнот. У ході зустрічі обговорювалися стан міжнаціональних відносин в області, проблемні питання, а також шляхи їх вирішення.

Начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк підкреслила важливість діалогу з усіма меншинами Рівненщини.

До участі в нараді приєднались представники одразу сімох національно-культурних спільнот. Йдеться про польське, чеське, німецьке, єврейське, вірменське та азербайджанське та білоруське товариства.

Серед іншого йшлося про дотримання прав нацменшин, а також залучення закладів освіти до вивчення іноземних мов, культур і традицій.

До слова, впродовж 2023 року у сфері міжнаціональних відносин сталися певні законодавчі зміни. Зокрема, ухвалений новий Закон України «Про національні меншини (спільноти) України» з урахуванням більшої частини зауважень Венеціанської комісії, а також інші закони, які запобігають дискримінаційним проявам.

Також прийнята Державна цільова національно-культурна програма «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року, до якої увійшли обласні заходи. А також – Стратегія сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року та розроблено обласний план заходів на 2024-2025 роки.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp