11°

Якими ліками не можна збивати температуру

Головною ознакою застуди та грипу є висока температура тіла. Вважається, що  до того, доки вона не підніметься до 38,5 градусів, збивати її лікарськими засобами не треба, аби не нашкодити імунній системі, дати їй самій  боротися з вірусом, виробляти антитіла і, таким чином, триматися в тонусі. 

Висока температура, головний біль, ломота у м’язах, слабкість, біль у горлі, кашель, відчуття втоми. Що ви робите, відчувши ці симптоми? Відповідь “ставлю собі діагноз грип та купую в аптеці все, що може допомогти вилікуватись” – неправильна.

«Немає такого поняття, як бліда лихоманка. Як швидко піднімається температура перш за все залежить від збудника, іноді від особливостей організму.
Писалося вже багато разів в тому числі мною що :

  •  Анальгін – яд, має ризик впливу на кістковий мозок який перестає продукувати клітини крові. Від цього вмирають.
  • Анальгін в багатьох країнах заборонено як дітям так і дорослим.
  • Димедрол – діч. Старезний препарат який може викликати зупинку дихання. Теж в світі практично не використовується. Я питала молодих лікарів – навіть не знають що таке є. На температуру ніяким боком.
  • Но-шпа (тут матюк) – а також папаверин разом з нею. Не в один протокол по зниженню температури не включена. Взагалі в педіатрії треба бути 10 раз обережно з нею. Знаю власне випадки коли ношпа приводила напряму до реанімації, коли у дитини різко обвалювався тиск майже до нічого на введенні ношпи.
  • Декса – яким боком до температури? Це стероідний гормон який має свою нішу. Але температура – ні. Плюс – це серйозний імуносупресант. При частому використанні можна наробити купу проблем.

Спазмовані судини – це діч. Якщо холодні ноги завдають дискомфорт дитині – їх можна розтерти – тільки не спиртом а просто руками і вдягти шкарпетки. Якщо завдають дискомфорта мамі – випити вина. Або спирту)

Є два препарати для боротьби з температурою – парацетамол і ібупрофен. В Англії крім них нічого не використовується більше. Хоч вдома хоч в лікарні. Щоб температура знижувалась треба багато рідини, прохолодне приміщення, дозування препаратів по вазі.
Все!!!!»

Лікар: Svitlana Okoro-Byk