13°

Євро 2020. Італія вдруге в історії стала чемпіоном Європи з футболу

Збірна Італії у серії пенальті перемогла Англію і стала чемпіоном Європи вдруге в своїй історії.

Фінал Євро-2020 відбувався на стадіоні Вемблі у Лондоні. Вже на 2-й хвилині матчу англійці повели – забив Люк Шоу. Це був найшвидший гол в історії фіналів чемпіонатів Європи.

Проте у другому таймі італійці відновили рівновагу – після багатьох атак, на 67-й хвилині відзначився Леонардо Бонуччі.

Основний час закінчився з рахунком 1:1, а екстратайми не визначили переможця.

У серії пенальті вдача посміхнулася Італії, яка востаннє була чемпіоном Європи 1968 року.

Один з англійських гравців влучив у стійку, а ще два удари молодий голкіпер Італії Джанлуїджі Доннарумма відбив. В італійців не влучили лише два гравці. 3:2 за підсумками серії пенальті на користь Італії.

Англія так і не змогла вперше в своїй історії стати чемпіоном Європи, хоча була дуже близька до цього.

Найшвидший гол в історії фіналів чемпіонатів Європи

Матч одразу почався з потужного наступу англійської збірної. Вже на другій хвилині Люк Шоу розпочав атаку і за кілька секунд завершив її з подачі Кірана Тріпп’є голом у ворота збірної Італії.

Це був перший м’яч за збірну для 25-річного захисника “Манчестер Юнайтед” Люка Шоу і найшвидший м’яч в історії фіналів чемпіонатів Європи, забитий на 1:57.

Перший удар від італійської збірної по воротах Англії прийшовся на сьому хвилину. Нападник “Наполі” Лоренцо Інсіньє намагався пробити ворота англійців, але м’яч пролетів понад воротами.

На 12-й хвилині капітан збірної Англії Гаррі Кейн наблизився впритул до воріт Італії, але віддав неточну передачу і англійці втратили м’яч.

У другій половині тайму італійці стрімко пішли в атаку.

На 28-й хвилині Лоренцо Інсіньє наблизився до штрафного майданчику збірної Англії, пробив, але не точно. На 34-й хвилині Федеріко Кьєза обвів кількох захисників Англії і пробив по воротах – м’яч пролетів поблизу стійки воріт. Але шанс був непоганий.

Англійці відповіли швидкою контратакою, на вістрі якої знову стояв Люк Шоу, але захисник італійців Еммерсон вибив м’яч і врятував збірну від небезпеки.

Вже у доданий час Марко Верратті намагався пробити ворота Англії, але удар був слабким – м’яч прилетів прямо в руки голкіпера англійців Джордана Пікфорда.

Смуток
Підпис до фото,Смуток в очах італійських вболівальників у фанзоні в Римі після першого тайму
Англія
Підпис до фото,Англійські фани радісно позують фотографам

Бонуччі зрівнює, Кьєза вражає

Другий тайм почався з порушень та жовтих карток.

На 55-й хвилині тренер італійців Роберто Манчіні випустив замість півзахисника Ніколи Барелли та нападника Чіро Іммобіле нападника Доменіко Берарді та півзахисника Бріана Крістанте. Після цього італійська збірна набула більшої швидкості.

На 62-й хвилині Федеріко Кьєза знову мав супермомент і пробив по воротах збірної Англії. Голкіперу Джордану Пікфорду вдалося дотягнутися до м’яча і відбити його. Англія відповіла контратакою – Стоунз намагався пробити головою, але м’яч пролетів над воротами збірної Англії.

Вже на 66-й хвилині Федеріко Кьєза повернувся дратувати Пікфорда і віддав передачу на Лоренцо Інсіньє. Той не дотягнувся до м’яча головою.

Кьєза
Підпис до фото,Федеріко Кьєза добряче подратував захисників та голкіпера Англії

Проте вже на 67-й хвилині Леонардо Бонуччі, скориставшись хаосом і скупченням гравців біля воріт Англії, забив гол. Він спіймав м’яч, відбитий Пікфордом після удару Марко Верратті, і проштовхнув його у ворота.

1:1, італійці повернули рівновагу.

Бонуччі
Підпис до фото,Леонардо Бонуччі забиває гол після того, як голкіпер англійців Пікфорд відбив удар від Верратті
Бонуччі
Підпис до фото,Леонардо Бонуччі святкує гол у ворота Англії, який змінив хід гри
Італія
Підпис до фото,Він суттєво підвищив настрій італійським вболівальникам у фан-зоні в Римі

Тренер Саутгейт провів заміни – 19-річний захисник “Арсеналу” Букайо Сака замінив Тріпп’є, а капітан “Ліверпуля”, півзахісник Джордан Хендерсон вийшов замість півзахисника Деклана Райса.

На 73-й хвилині Доменіко Берарді вдалося вийти один на один з Пікфордом, але точний удар виконати він не встиг і м’яч пролетів понад воротами. Італійці продовжили атакувати.

Втім, одна з таких атак закінчилася проблемою з ногою для Федеріко Кьєзи. Шкутильгаючи, він залишив поле на 85-й хвилині, а Італія залишилася без одного з найкращих гравців матчу. Кьєзу замінив Федеріко Бернардескі.

Рахім Стерлінг
Підпис до фото,На 88-й хвилині Рахім Стерлінг швидко проривався до воріт Італії, але італійський захист спрацював ідеально

На 88-й хвилині Рахім Стерлінг намагався пройти до воріт, але Леонардо Бонуччі закрив його праву ногу і англійський форвард самостійно вивів м’яч за межі поля біля воріт Італії.

Схвильовані
Підпис до фото,Схвильовані вболівальники Англії після другого тайму

У доданий час італійці знову намагалися пробити ворота Англії. Крістанте, Інсіньє та Верратті йшли в атаку, створюючи небезпечні моменти, але без результатів.

Тож основний час так і закінчився нічиєю, були призначені два екстратайми.

Екстратайми

Тренер Італії Роберто Манчіні на початку екстратаймів використав ще дві заміни. Нападник “Торіно” Андреа Белотті вийшов замість нападника “Наполі” Лоренцо Інсіньє, а замість півзахисника “ПСЖ” Марко Верратті вийшов півзахисник “Сассуоло” Мануель Локателлі.

Манчіні
Підпис до фото,Роберто Манчіні
Саутгейт
Підпис до фото,Тренер англійців Гарет Саутгейт

На 96-97 хвилин спочатку Рахім Стерлінг прорвався до штрафного майданчику збірної Італії і втратив м’яч, а потім півзахисник “Лідс Юнайтед” Келвін Філіпс пробив по воротах, але не точно.

Після цього Гарет Саутгейт випустив на поле півзахисника “Астон Вілли” Джека Гріліша замість півзахисника “Челсі” Мейсона Маунта. Гріліш одразу пішов в атаку.

На 103-й хвилині італійці мали непоганий шанс біля воріт збірної Англії, де створили суцільний хаос. Бернардескі не встиг на добивання. Вже через хвилину Мануель Локателлі впав біля штрафного, не зумівши обвести кількох захисників Англії.

Англія
Підпис до фото,Настрій екстратайму у фан-зоні Лондона
Мілан
Підпис до фото,І настрій екстратайму у фан-зоні Мілану

На 107-й хвилині Бернардескі мав шанс забити зі штрафного. Пікфорд спочатку відбив, а потім схопив м’яч в руки. Англійці відповіли гострою контратакою, на вістрі якої були Гріліш та Сака. Італійським захисникам вдалося врятувати збірну від другого м’яча.

А на 110-й хвилині збірну Італії виручив капітан “Ювентуса” Джорджо Кьєлліні, який перехопив м’яч у Рахіма Стерлінга у штрафній.

В останні 10 хвилин матчу відчувалася втома гравців. Наприкінці екстратаймів Манчіні та Саутгейт провели заміни – Емерсона в італійців замінив Флоренці, а в англійців вийшли Джейдон Санчо з “Борусія Дортмунд” та нападник “Манчестер Юнайтед” Маркус Решфорд замість Вокера та Хендерсона.

Трилер у серії пенальті

Тож гра після екстратаймів перейшла в серію пенальті.

Спочатку голкіпер англійців Пікфорд витягнув удар Пелотті, а у Решфорда був невдалий удар в стійку воріт Італії.

Англійці ще двічі не змогли забити, коли 22-річний голкіпер італійців Джанлуїджі Доннарумма відбив удари Санчо та Саки.

Белотті
Підпис до фото,Пікфорд відбиває удар Андреа Белотті
Решфорд
Підпис до фото,Решфорд перехитрив голкіпера італійців, але м’яч потрапив у стійку
Доннарума
Підпис до фото,Доннарумма бере удар від Санчо
Жоржиньйо
Підпис до фото,Пікфорду вдалося також відбити удар Жоржиньйо, але голкіперу Італії Доннаруммі цього вечора щастило більше
Доннарума
Підпис до фото,Доннарумма бере удар Букайо Саки і робить Італію чемпіоном Європи

В італійців загалом схибили лише двоє гравців – Пелотті та Жоржиньйо. Тож серія пенальті закінчилася з рахунком 3:2 на користь Італії.

Італія вдруге в своїй історії стале чемпіоном Європи з футболу. Востаннє це було 1968 року.

Команда Роберто Манчіні на цьому чемпіонаті перемогла в усіх матчах – у груповій стадії збірні Туреччини, Швейцарії та Уельсу, в 1/8 фіналу – Австрію, у 1/4 фіналу – Бельгію, в півфіналі у серії пенальті – збірну Іспанії, а у фіналі – збірну Англії.

Як і раніше, найвищим досягненням англійських футболістів лишається перемога на Чемпіонаті світу з футболу 1966 року, але Чемпіонат Європи вони не вигравали ніколи.

Доннарума
Підпис до фото,22-річний голкіпер Джанлуїджі Доннарума став героєм збірної Італії після серії пенальті