16°

Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС

Європейська комісія у своєму висновку рекомендувала надати статус кандидата на членство в ЄС Україні та Молдові. Водночас Грузія такої рекомендації не отримала.

Як повідомила президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляйєн, Україні рекомендували надати статус кандидата, але з умовами.

“Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні буде проведено низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення країни та рішучість країни жити за європейськими цінностями та стандартами”, — сказала Урсула Фон Дер Ляйєн.

За її словами, Україна вже імплементувала близько 70% європейських правил, норм і стандартів. Водночас президентка Єврокомісії додала, що країні “ще належить зробити важливу роботу з питань верховенства права, олігархів, боротьби з корупцією та основоположних прав”.

“Українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони прожили з нами цю європейською мрією”, — наголосила Урсула Фон Дер Ляйєн.

За словами президентки Єврокомісії, в Україні розвинена система освіти, а також ЄС захоплюється цифровими навичками країни та наявною цифровою інфраструктурою. Вона також додала, що до війни “Україна продемонструвала надійний рівень дефіциту лише у 2%, а державний борг – нижче 50%”.

Урсула Фон Дер Ляйєн наголосила, що в центрі уваги України має бути прискорений відбір суддів Конституційного суду, а також членів Вищої ради юстиції з питань боротьби з корупцією.

“Україна також підійшла до створення необхідних антикорупційних органів. Тож тепер у центрі уваги має бути призначення нового керівника антикорупційної служби, прокурорів та нового директора Бюро антикорупційних розслідувань. Тепер вони мають запрацювати на повну”, — додала президентка Єврокомісії.

Окрім України статус кандидата на членство в ЄС отримала і Молдова.