16°

З 1 жовтня для певних категорій українців запустять пільгову іпотеку

1 жовтня в Україні має запрацювати програма «Доступна іпотека» під 3%, на першому етапі нею зможуть скористатися чотири категорії українців. Про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ми хочемо, щоб країна розвивалася вже зараз. Тому сьогодні уряд робить перший, але дуже важливий крок до реалізації ініціативи Президента Володимира Зеленського – програми доступної іпотеки для українських родин», – сказав Денис Шмигаль.

За його словами, програма «Доступна іпотека» запрацює з 1 жовтня 2022 року для чотирьох категорій громадян. Перша – це військовослужбовці за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони. Друга категорія – медики. Третя – вчителі та педагогічні працівники. Четверта категорія – науковці.

Денис Шмигаль додав, що ставка за іпотекою для всіх цих категорій українців складатиме 3%. Термін іпотеки – до 20 років. Мінімальний початковий внесок – 20% від вартості житла.

Прем’єр додав, що з наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка буде так само пільговою і складатиме 7% річних.