17°

З грудня жителям Рівненщини за субсидіями треба буде звертатись до іншого державного органу

Із грудня субсидії жителям Рівненщини призначатиме Пенсійний фонд України. Наразі в області триває перший етап передачі функцій від органів соцзахисту до Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, вже з жовтня фонд забезпечує виплату субсидій і пільг, а з грудня буде призначати і виплачувати. Виплати будуть проводитись незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

«У жовтні ми нарахували субсидії та пільги для 62 тисяч отримувачів Рівненщини. На листопад –для 92 тисяч жителів. Зараз активно готуємося до прийому з 1 грудня функцій з призначення житлових субсидій та пільг, тобто приймати документи і призначати виплати буде Пенсійний фонд України. У нас вже є позитивний досвід роботи – у 63 громадах вже створені віддалені робочі місця», – прокоментував керівник Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Василь Петняк.

Вже найближчим часом на Рівненщині відбудуться навчання щодо взаємодії між працівниками Пенсійного фонду та фахівцями громад.

Нагадаємо, до 1 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій не змінюється. Прийом документів від громадян та призначення виплат у листопаді продовжують здійснювати органи соцзахисту, ЦНАПи та тергромади. Усі дані для виплат надійдуть до Пенсійного фонду України в електронному вигляді.

Громадяни, які отримували субсидії, автоматично отримають їх без повторного звернення.

Від 1 грудня звертатися за оформленням житлових субсидій та пільг слід до органів Пенсійного фонду України. У тому числі надсилати документи можна поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг чи мобільний додаток ПФУ, або портал «Дія»). При цьому звертатися можна у будь-який сервісний центр ПФУ, які працюють за принципом екстериторіальності. Тобто подавати заяви можна у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання громадян.

Також і надалі можна буде звертатися до ЦНАПів та тергромад .


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp