26°

З психіатричної лікарні на Рівненщині незаконно стягнули майже 300 тисяч гривень

Господарський суд Рівненської області задоволив позовну заяву Рівненської обласної прокуратури в інтересах держави в особі однієї з психіатричних лікарень області та Рівненської обласної ради про визнання недійсними окремих пунктів договору та стягнення з приватного товариства майже 300 тис грн, надмірно сплачених за теплопостачання.

У 2020-2021 роках між медичним закладом та товариством укладено договори на постачання теплової енергії.  Сторонами погоджена вартість 1 Гкалл на рівні 1791,79 грн без ПДВ. На основі цих договорів лікарні поставлено теплової енергії на понад 1,5 млн грн.

Однак до липня 2021 року підприємство не було платником податку на додану вартість, а тариф на послуги теплопостачання медзакладу,  затверджений органом місцевого самоврядування на момент укладення договорів, становив 1493,16 грн за 1 Гкалл без ПДВ та відповідно 1791,79 грн за 1 Гкалл з ПДВ.

Таким чином лікарня переплатила за теплопостачання 287, 4 тис грн. З метою повернення цих коштів медичній установі прокуратура і звернулась до суду. Після набрання рішенням законної сили прокурори будуть контролювати хід його виконання.