25°

За два місяці літа на Рівненщині сталося два нещасних випадки на будівництві: один з них – смертельний

Упродовж червня-липня на Рівненщині внаслідок падіння з висоти (риштувань, настилів) сталися два випадки травмувань працівників (1-смертельний, 1- з можливою інвалідністю). Як наслідок – управління Держпраці у Рівненській області активізувало превенцію серед суб’єктів господарювання, які виконують будівельні, монтажні, опоряджувальні роботи. Безпосередньо на робочих місцях посадовці роз’яснюють вимоги безпеки праці.

Передусім, увага звертається на організаційні питання, які повинні бути вирішеними перед початком виконання робіт. Окрім дозвільних документів, суб’єкт господарювання повинен розробити проектно-технологічну документацію. Зокрема, у Проєкті виконання робіт (ПВР) або технологічній карті з урахуванням можливих ризиків на окремо взятому об’єкті мають бути розроблені та вказані конкретні заходи безпеки. Відповідно, звертається увага на правильність і достатність заходів у зазначених нарядах допусків.

Під час спілкування посадовці пересвідчуються у розумінні працівниками суті завдань та вмінні застосовувати засоби колективного та індивідуального захисту.

Також фахівці надають рекомендації з приведення умов праці до вимог нормативних документів. Водночас працівників та керівників інформують про кампанію “Виходь на світло” та ризики нелегальної праці, зокрема, відсутності страхових гарантій держави у випадку виробничого травматизму.