19°

За місяць на Рівненщині викрито 98 порушень правил рибальства

У період з 1 по 30 червня 2021 року інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля було проведено 4 рибоохоронних рейдів. В результаті, викрито 98 порушень природоохоронного законодавства, з яких 21 грубих. Також складено 78 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 6 – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення правил рибальства) та один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) . Крім цього, оформлено 13 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

 «За даний період на порушників накладено 8 551 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству, склали 1 445 грн. В ході проведених заходів інспектори вилучили 79,2 кг водних біоресурсів, з яких 31,5 кг – за актами виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Також вилучено 5 од. заборонених знарядь лову та ще 65 од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Рівненського рибоохоронного патруля Сергій Бондар.

Крім цього, 7 справу передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, 11 червня 2021 року поблизу на ринку у смт. Демидівка, інспектори Рівненського рибоохоронного патруля викрили громадянина, який здійснював продаж водних біоресурсів, загальною вагою 45 кг, а саме: 30 кг – ляща та 15 кг – карася сріблястого. При перевірці продавець не мав документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифікат якості. Цим самим порушила ст. 7 та ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства. На порушника було складено протокол за ч.1 ст. 88-1 КУпАП.

23 червня 2021 року на р. Горинь, поблизу с. Висоцьк Дубровицького району Рівненської області інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля задокументовано грубе порушення правил рибальства. Затримано громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів з використанням забороненого знаряддя лову – електровудки. Завдяки оперативним діям патрульних, чоловік не встиг завдати шкоди рибним запасам області. У порушника було вилучено сачок, електровудку та акумулятор. Складено адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

В Управлінні Держрибагентства у Рівненській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 540 53 90. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Джерело: Рівненський рибоохоронний патруль