10°

Зеленський попросив розглянути питання звільнення міністра культури Ткаченка

Президент Володимир Зеленський попросив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка після рішення позбутися радянського герба на щиті Батьківщина-Мати. Про це глава держави заявив у своєму вечірньому відеозверненні.

“Говорив сьогодні з премʼєр-міністром Шмигалем і щодо іншого питання, яке варто розглядати, зокрема, через призму справедливості. Бюджетні видатки”, – сказав президент.

Зеленський наголосив, що під час такої війни максимум державної уваги, а отже, і державних ресурсів має йти на оборону.

“Очевидна річ. А кожен проект, який може бути реалізований коштом позабюджетних ресурсів, має бути реалізований коштом саме позабюджетних ресурсів. Це стосується різних сфер, зокрема галузі культури. Музеї, культурні центри, символи, серіали – усе це важливо, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні. Отже, я запропонував голові уряду два кроки. Перший – знайти позабюджетні кошти на проекти, які зараз справді потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. А друге: попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України”, – наголосив Зеленський.

Окремо він звернувся до всієї місцевої влади в нашій країні: люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо й правильно. 

“Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани – почекають. Спочатку перемога”, – заявив глава держави.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp