22°

“Зе!Молодіжка” з Рівненщини посіла п’яте місце на Всеукраїнському молодіжному таборі

Вчора, 12 серпня, – в день, у який з 2022-го року в Україні відзначатимуть Міжнародний День Молоді, відбулася звітна зустріч за підсумками участі “Зе!Молодіжки” Рівненщини у Всеукраїнському молодіжному таборі “Зе!Кемп”.

Про це повідомили в Рівненській обласній організації партії.

“Зе!Молодіжка”, молодіжне крило партії “Слуга народу”, влаштувало триденний табір у Скадовську, який закінчився 8 серпня. В програмі заходів – лекції, квести, тренування з йоги, філософський клуб із нардепами та багато іншого. А в центрі триденної програми – розробка проектів, які мають важливе соціальне, культурне, освітнє значення для молоді.

Обговорення підсумків Всеукраїнського табору відбулося за участі членів Зе!Молодіжки Рівненщини та керівника Рівненської обласної організації “Слуги народу” Юрія Ліпського у форматі невеликої наради – круглого столу.

Насамперед, варто зауважити, що Рівненська команда стала на молодіжному таборі однією з найуспішніших, посівши в заліковому рейтингу п’яте місце серед 26-ти команд.

Подія виявилася для нашої команди веселою та пізнавальною. Нас очікував справжній квест – починаючи з 19-годинної поїздки до Скадовська, закінчуючи тим, що вся програма відбувалася в ігровій формі, – розповіла про формат табору голова “Зе!Молодіжки” Рівненщини Ірина Жук. – Кожна команда, яка представляла окрему область, проявляла активність в різних заходах та заробляла залікові бали, яким придумали назву “Зе!Поінти”. В підсумку у нас – п’яте місце, хоча в команді нас було тільки восьмеро. В інших команд, наприклад, було і по 20, і по 30, і по 50 учасників.

Основним завданням для учасників табору, зрозуміло ж, була розробка різноманітних проектів, однією з ключових вимог до яких стала можливість реалізації без залучення додаткових коштів.  Члени молодіжного крила “Слуги народу” описали найцікавіші з ідей, які найбільше сподобалися представникам Рівненщини.

Зе!Лопата

Членом однієї з трьох проектних команд-переможців, як зазначила Ірина Жук, став учасник табору з Рівненщини Андрій Мосійчук. Проект “Зе!Лопата”, який розробляли упродовж трьох днів, тісно пов’язаний з “Великим будівництвом”, проте має соціальне спрямування, адже передбачає створення комплексів для відпочинку водіїв біля автомагістралей.

До розробки цього проекту молодь підштовхнули статистичні дані щодо однієї з найпоширеніших причин ДТП – перевтоми водіїв.

Мініатюри про справедливість та несправедливість

На місцевому рівні може отримати старт освітньо-соціальна ініціатива, яка передбачає театралізовані мініатюри, спрямовані на дітей. Через організацію подібних перфомансів у школах можна наочно донести до дітей поняття справедливості та несправедливості, а завдяки анкетуванню юних глядачів – проаналізувати розуміння поняття справедливості у школярів.

У свою чергу Юрій Ліпський зауважив, що з подібними ідеями можна звернутися за підтримкою, наприклад, до керівництва Рівненської ОДА.

Онлайн-платформа для молоді

Члени Рівненської команди також поділилися ідеєю створення безкоштовної онлайн-платформи для молоді та дітей, яка б містила пізнавальні, освітні матеріали, навчальні курси, в тому числі на соціальну тематику – щодо протидії булінгу, сімейному насильству тощо.

За словами учасників молодіжного табору, це лише невелика частина ідей та проектів, які народилися завдяки взаємодії молоді з усієї України.

Зе!Молодіжка обговорила на зустрічі і деякі інші цікаві факти зі Всеукраїнського заходу: участь у ньому нардепів, непогані умови проживання на таборі, насичену програму, цікаві історії, чудову церемонію закриття, а також можливість проведення регіонального табору для молоді уже наступної весни та багато іншого.

Підводячи підсумки круглого столу Юрій Ліпський зазначив, що зустріч невипадково пройшла саме 12 серпня.

В цей день Європа і весь світ відзначають Міжнародний День Молоді, і ми наближаємося до того, щоб бути ще прогресивнішими та культурно розвиненими. Бо в Європі, наприклад, все це на більш високому рівні, і ми маємо прагнути до такого рівня, починаючи з того, щоб викинути пластикову пляшку до правильної урни, і закінчуючи культурою спілкування та політичною освітою. Таким чином ми також відходимо від пережитків минулого і стаємо ближчими до європейських цінностей, – резюмував Юрій Ліпський.

Нагадаємо, 8 серпня завершився табір для представників молодіжного крила партії “Слуга народу”. Три молодіжних проекти за підсумками “Зе!Кемпу” отримають підтримку, в тому числі фінансову, від партії та будуть реалізовуватися на місцевому та загальноукраїнському рівнях. Серед проектів-переможців, які розробляла молодь спільно із залученими дорослими експертами – створення платформи загальнонаціональних онлайн-виборів учнівського та студентського самоврядування “Молоді демократи”, допомога у працевлаштуванні різних вікових груп “Джобс”, комплекси для відпочинку водіїв біля автомагістралей “Зе!Лопата”.