23°

Жителів Рівненщини штрафують за збір ягід гребінками

На Рівненщині триває сезон дозрівання та заготівлі чорниць. Для жителів поліських районів області це один із ключових способів заробітку грошей. Деякі громадяни намагаючись більше заробити на здачі ягід, досі вдаються до таких варварських способів, як гребінки, чим завдають значну шкоду лісовій рослині (підривають коріння та зривають із куща весь листяний покрив).

– Кущ чорниці від цього всихає, а можливість відновлювати коріння чорниця ще не навчилась, тому від такого виду збирання і зникають ягідники. Таким чином місцеве населення завдає шкоди не лише рослині, а й собі. Адже не секрет, що саме чорниця влітку годує більшість сільських родин, – зазначають лісівники.

Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» нагадують, що збір ягід механічним та ручними пристроями – заборонений, а за порушення, згідно зі статтею 70 КУпАП, громадянам доведеться сплатити штраф в розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів та за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниці додатково нарахувати 272,41 грн. заподіяної лісовим угіддям шкоди .

За заготівлю дикорослих плодів та ягід без відповідних документів будуть застосовуватися штрафні санкції до суб’єктів підприємницької діяльності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 « Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» вимагають від заготівельників ягід, грибів, лікарських рослин лише одного – дотримуватись Правил пожежної безпеки, не смітити в лісових угіддях, а ягоди збирати без гребінок і пристроїв, що завдають шкоди ягідникам.

Джерело: Рівне Медіа