18°

Зі святом 8 березня!

У п’ятницю, 8 березня, у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби за права жінок. У цю дату важливо оцінити та відзначити досягнення жінок у різних сферах в минулому та в наші дні.

Саме 8 березня 1857 року у Нью-Йорку відбулася перша демонстрація працівниць фабрик, які вимагали гідної заробітної плати та зменшення робочого дня з 16 до 10 годин. Піднімалося й питання про можливість для жінок здобувати освіту та голосувати. Після цього з’явилася перша жіноча профспілка, а жінок почали допускати до навчання у вищих навчальних закладах. 

У лютому 1908-го на вулиці Нью-Йорка вийшло близько 20 000 жінок, які виявляли своє невдоволення щодо відсутності рівних прав між чоловіками та жінками. Наступного року в колах американських соціалістів виникла ідея святкування жіночого дня у всьому світі. Свято припадало на останню неділю зими.

Дата 8 березня з’явилася не відразу, тільки в 1914 році було реалізовано ідею перенести свято на цей день березня. А згодом, Організація Об’єднаних Націй проголосила його Днем боротьби за жіночі права.

Тож дорогі наші жінки! Вітаємо зі святом 8 березня! Бажаємо вам позитивних емоцій, казкового настрою та величезного щастя. Нехай на вашому життєвому шляху не зустрічаються проблеми та негаразди, а яскраво світить сонце, вказуючи правильний та легкий шлях у житті.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp