1°

12 директорів шкіл на Рівненщині постануть перед судом

На Рівненщині директори 12 шкіл у колишньому Корецькому районі отримали підозри за розтрату понад 2 мільйонів бюджетних гривень.

За версією слідства, 12 директорів шкіл у 2019 році заплатили за проведення інтернету у школи, що у десятки разів перевищує ринкову вартість. Ті у свою чергу звинувачення відкидають та заявляють про упередженість слідства. Крім того освітяни стверджували, що підписували угоди під тиском вищого керівництва.

Ми розуміємо, що їхньої особистої вини та корупційних дій не було. У даному випадку це організовувалось керівництвом Корецької РДА, через те порушена кримінальна справа. Проте наголошуємо, що незалежно від того, чи дає вам вказівку керівник вищого рівня, якому ви підлеглі, у першу чергу дивіться законодавство та вивчайте його. Тож якби директори подивились би, що там – дуже висока вартість, то вони б припинили підписання цих угод,

– сказав під час брифінгу перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Директорам шкіл, окрім привласнення та розтрати майна, інкримінують відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. Попередньо кожен із них має компенсувати державі по 200 тисяч гривень, крім того, згідно із санкцією статті їм загрожує штраф, або позбавлення волі до трьох років. Наразі слідство у цій справі триває.