12°

14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Сьогодні, 14 травня, Україна відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Цей день слугує нагадуванням про мужність і самовідданість тих, хто ризикував власним життям, щоб врятувати інших від жахіть Голокосту.

2 тисячі 659 українців удостоєні почесного звання “Праведників народів світу”. Кожна з цих історій – це свідчення людської гідності та перемоги над злом. У найжахливіших обставинах, коли не було жодної впевненості у майбутньому, ці люди не зневірювалися й не втрачали людяності. Ризикуючи власним життям, вони рятували тих, кому нацисти несли неминучу смерть. Їхня сміливість та самовідданість стали промінчиками світла у темряві й нагадуванням про те, що навіть у найжахливіші часи добро завжди перемагає.

Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю цих героїв і висловлюємо їм безмежну вдячність за їхній подвиг. Їхня мужність та людяність слугують прикладом для нас усіх.

Україна, яка сама стала жертвою жорстокої агресії, чітко усвідомлює небезпеку розпалювання ненависті та нетерпимості.

“Ми памʼятаємо і шануємо цю сміливість та людяність. Україна наслідує серця, які залишалися на боці добра та перемогли, і ніколи не пробачить тих, хто зараз відтворює ненависть ХХ століття й несе війни іншим народам. Життя переможе!”, – написав Президент Володимир Зеленський на своїй сторінці.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp