6°

2021 рік буде бити рекорди: в Україні прогнозують сильну посуху

2021 рік буде ще спекотніший, ніж попередній.

Це призведе до проблеми з урожайністю, пересихання річок, а питання з питною водою будуть загострюватися, як в Україні, так і в усьому світі.

2021 рік буде значно тепліше попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30 градусів. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України.

При цьому степ атакує посуха, – розповіли представники Національної екологічній раді України.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел
Зміни клімату можуть спровокувати передчасне дозрівання ярих культур та знизити їхню врожайність.

Водночас умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими, в північних регіонах буде краще рости озимий ріпак. На Північ перемістяться і зони вирощування сої та соняшнику.

А от вирощування кукурудзи може стати проблематичним. Можливе поширення різних хвороб рослин, шкідників та активізуються бур’яни.

Крім того, екологи прогнозують, що у південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи та суховії – їхня кількість в найближчі роки зросте на 15-30%.

У Центрі почастішають град, сильні вітри. А ось на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому повеней там не уникнути.

Від неприродно спекотного клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати.

За останні двадцять років з карти України зникло понад десять тисяч малих річок, – пояснюють екологи та наполягають на тому, що Україні потрібна продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від катастрофи.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp