8°

223 шлюби за добу та понад 13 мільйонів гривень виплачених аліментів – 9 місяців роботи Рівненської юстиції (ВІДЕО)

Рівненська юстиція продовжує втілювати новації Мін’юсту, реалізовувати в області проекти, які забезпечують захист прав громадян, створюють для них зручні сервіси та роблять владу більш відкритою.

– Презентуємо вам звіт Рівненської юстиції за 9 місяців цього року. Публічно, і доступно інформуємо про те, яких результатів ми досягнули. Звичайно, це стало можливим завдяки ефективній співпраці з місцевою громадою. Ми вдячні за те, що підтримуєте наші новації, – розповіла начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило.

1. «Шлюб за добу» – це не фантастика, а реальність. 223 пари цьогоріч вже стали подружжям лише за 24 години. І це тільки початок. Скоро одружуватися можна буде і ЦНАПах.

2. Свідоцтво по народження у пологовому: видача свідоцтв про народження немовляти в пологовому будинку стала однією із найбільш революційних реформ Мін’юсту. Нині половина батьків на Рівненщині отримують документи таким чином. За 9 місяців 2017 року три тисячі дітей в області отримали свій перший документ вже на третій день життя.

3. Захист прав громадян:
– На Рівненщини діє загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що має на меті сформувати нову правову свідомість громадян шляхом інформування про їхні права та механізми їх захисту. Працівники юстиції організовують просвітницькі заходи у школах, вишах, бібліотеках, державних установах, різноманітних організаціях, на вулицях міст та містечок Рівненської області.
– Також в області працюють мобільні точки доступу для надання безоплатної правової допомоги. Працівники Рівненської юстиції та Бюро правової допомоги консультують громадян з різноманітних питань з різних сфер життя. Починаючи з серпня цього року, вже здійснено сотню виїздів у населені пункти області, у тому числі віддалені села та містечка.

4. Антирейдерство: при Рівненській ОДА створений антирейдерський аграрний штаб. Він надає правову допомогу щодо незаконного заволодіння сільськогосподарських земель та зібраного урожаю, у тому числі з виїздом на місця. За час роботи штабу відбулось 12 засідань. Під час них розглянули 11 звернень. 33 позови вже подано до суду щодо захисту прав пайовиків.

5. Аліменти: 13,3 млн грн заборгованості зі сплати аліментів станом на 1 жовтня вдалося стягнути з неплатників співробітникам державної виконавчої служби Рівненської області в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!” та соціальної рекламної акції, яка стартувала 1 серпня цього року.

6. Заборгована зарплата: державні виконавці продовжують працювати над тим, щоб працівники отримували зароблені, але невиплачені кошти. Людям повернули майже 17 мільйонів гривень заборгованої зарплати.

7. «Онлайн будинок юстиції» ( http://online.minjust.gov.ua), в якому можна отримати понад 30 послуг в електронному вигляді, працює на Рівненщині. Також, скориставшись «Соціальним ліфтом» «Онлайн будинку юстиції» можна записатися на стажування до органів юстиції.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp