25°

25 червня вдень у Рівненській області грози, місцями град, шквали, І рівень небезпеки

– Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що як магніт притягує кульову блискавку.- Всі електричні прилади слід негайно вимкнути та витягнути штепсельні вилки з розеток.- У приватному будинку, ні в якому разі, не палити у печі – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Тримайтеся чимдалі від електроприладів, антен, проводів- всі вони притягують розряд.- Якшо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких растуть дерева.- Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші.

Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте.- Звернить увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, грунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводимі для розрядів електрики, найменше -верба, клен та кущі. -Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглибнення в землі. Воно повинне бути сухим-волога земля сільнише проводить електрику.

Якщо по близу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст.- Якщо у вас з собою є парасолька , ні в якому разі розкривайте ії – в парасольці є металеві прути, які притягують розряди.- Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться.

Це небезпечно.- Якщо ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні автомобіля, які можуть притягувати розряди. Всі електричні прилади, закрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози. Дотримутесь зазначених правил, адже ці знання можуть врятувати ваше життя!