26°

65% українців вважають, що держава заважає бізнесу (ОПИТУВАННЯ)

Соціологічна група Рейтинг провела опитування про відносини держави й бізнесу. Дослідження показало, що 40% українців хотіли б мати свій бізнес, а 10% вже мають, 50 % зовсім не хотіли б мати своєї справи.

Найбільш готові відкрити бізнес молодші або заможніші респонденти.

Більшість респондентів вважають, що держава мусить забезпечувати рівність доходів й соціальну справедливість, а також сприяти становленню чесного конкурентоспроможного ринку.

Водночас, наразі, більшість опитаних також вважають, що держава не лише не сприяє малому й середньому бізнесу, а навпаки, заважає розвиватися. Лише 7% впевнені, що держава сприяє бізнесу, а 14% вважають, що влада взагалі не втручається.

77% респондентів підтримують зниження банківських кредитних ставок для малого бізнесу. Водночас 9% не підтримують банківських кредитів. Більшість із тих, хто “за”, хотіли б мати свій бізнес.

Також респонденти розповіли про рівень довіри до бізнесу. Найбільше довіряють дрібним й середнім підприємцям (63% та 60%), менше довіряють великим (27%), а рівень довіри до олігархів всього лише 8%

Описування проводили серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%. Терміни проведення дослідження: 19-28 лютого 2019 р.