23°

погода у Рівному

9 ОТГ матимуть право на землю за межами населених пунктів

З державної у комунальну власніть землі під сільське господарство отримають Бугринська, Демидівська, Миляцька, Малолюбашівська, Бокіймівська, Підлозцівська, Млинівська, Радивилівська та Немовицька ОТГ. Акти передачі-приймання підписали керівники вище названих ОТГ. Ці землі займають площу 12,4 тисячі га.

Начальник ГУ Держгеокадастру Мигаль Роман зазначив:

«Тепер громади мають ефективно розпоряджатися землями, тим самим сприяти наповненню своїх бюджетів».

Всього ж головним управлінням передано у комунальну власність 25 об’єднаних територіальних громад 27,8 тисяч га земель сільськогосподарського призначення.

А вже у наступному році заплановано провести передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 4 тис.га для семи ОТГ області.

Нагадаємо, 31 січня Уряд ухвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію, не вдаючись до змін у законодавстві.

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року.

Протягом першого тижня 99% ОТГ зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром.

За 11 міс. 2018 р. у комунальну власність 485 ОТГ було передано 958,9 тис. га земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА