15°

90% російськомовних жителів України кажуть, що їх не утискали через мову – опитування

Не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення – про це заявляють, як етнічні росіяни, так і російськомовні українці, а заяви росії про “нацистів” у владі України – вигадка.  

Про це повідомляють дані Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 19-24 травня.

“Не менше 85% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовного населення (зокрема, так вважають 85% етнічних росіян і 90% російськомовних жителів України), що Україна має власну довгу історію становлення та державності (а не є “штучним” витвором радянської влади), що західні держави не хотіли і не провокували Україну на війну проти Росії.

А також що думки про “нацистів” у владі України є вигадкою, що війна почалася через прагнення Росії підкорити Україну (а не через справедливі претензії), що російські війська навмисно атакують цивільну інфраструктуру та цивільних осіб, що російська армія в першу чергу винна у руйнації цивільної інфраструктури і жертвах серед мирного населення”.

За словами соціологів, також важливо бачити, що серед респондентів, які зараз проживають на окупованих територіях, 81% дотримуються переважно або цілком проукраїнських позицій (у т.ч. 68% дотримуються цілком проукраїнських позицій). А проросійських позицій дотримуються лише 9%. 

Водночас практично всі респонденти, які виїхали з окупованих територій, дотримуються саме проукраїнських поглядів.