10°

900 кілометрів пам’яті: у Рівному пройшов велопробіг на честь полеглих Захисників і Захисниць

У Рівному вшанували учасників щорічного ветеранського велопробігу пам’яті «Шануємо пам’ять Захисників і Захисниць України», який проходить з 15 по 23 травня та фінішує біля Стіни пам’яті загиблих у Києві. Цьогорічний маршрут охоплює понад 900 кілометрів і 13 міст у п’яти областях – від Ужгорода до столиці.

Учасників зустріли начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль, ветерани, родини полеглих Героїв, а також мешканці громади. Зустріч відбулась у Свято-Покровському соборі, де присутні стали свідками глибоко емоційного соціально-мистецького перформансу «Хліб, який їдять після смерті».

Ця постановка – авторська робота директорки Рівненського обласного центру народної творчості Ірини Рачковської-Баковецької – через фольклор, музику, поезію та символіку поминального хліба передає біль втрати і водночас гідність пам’яті. Коровай, кутю, паску, пироги, ситу та просфори до храму несли жінки, які втратили на війні синів і чоловіків. Ці хліби стали символами неперервності традиції, скорботи й надії.

«Цей захід – надзвичайно глибокий за змістом. Пам’ять про наших Героїв живе у серцях, у діях, у словах і символах. Дякую кожному, хто бере участь у велопробігу, і всім, хто зберігає пам’ять у щоденному житті. Це – і підтримка, і продовження життя наших захисників у справі, яку вони боронили», – зазначив очільник ОВА Олександр Коваль.

Крім перформансу, в межах події представили виставку вишиванок полеглих Захисників з Рівненщини, які зберігають їхні родини. Кожна сорочка – це особиста історія, що перетворюється на частину спільної національної пам’яті.

Організаторами велопробігу виступили ветерани Іван Балашов та Анатолій Вересенко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp