93-річний воїн УПА з Сарненщини отримав державну відзнаку | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
Інформаційний потік Рівне
08-02-2019  10:59
93-річний воїн УПА з Сарненщини отримав державну відзнаку

Був поранений в бою, довго переховувався в криївці, був засуджений до 10 років таборів – лише короткий список того, що довелося пережити ветерану УПА Йосипу Кроту.

Високу державну нагороду отримав воїн УПА Йосип Крот.

У Степанській школі, що на Сарненщині, в присутності  школярів, побратимів, громадськості заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та голова обласної ради Олександр Данильчук вручили ветерану УПА орден «За заслуги» ІІІ ступеня

У вітальному слові Світлана Богатирчук-Кривко подякувала Йосипу Кроту за заслуги у боротьбі за незалежність України.

«22 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про нагородження великими державними нагородами трьох вояків УПА з Рівненщини – Степана Бакунця, Василя Кирилюка та Йосипа Крота. Такі нагороди ці люди повинні були отримати ще раніше. Маємо зробити все, щоб наші діти знали всі сторінки історії України і те, за що воювали воїни УПА. Маємо віддати шану цим людям», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Нагадаємо, Йосип Крот народився 19 серпня 1925 року в селі Труди Сарненського району. Член ОУН з 1941 року. З 1943 року зв’язковий військової округи «Заграва» УПА «Північ», мав Псевдо «Яблуня». 29 червня 1945 року в бою біля села Полиці Володимирецького району був поранений. Довгий час переховувався в криївці на лузі поблизу села Маюнич. У 1947 році був заарештований і засуджений до 10 років таборів. До 1954 року перебував у таборах Воркути, де брав участь у табірних повстаннях. Після повернення з ув’язнення Йосип Крот працював у Березнівському лісгоспі.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
  • Курси перукаря рівне
-17C°
4м/с