12°

Аліна Паш не поїде на Євробачення-2022. Вона зняла свою кандидатуру

Співачка Аліна Паш, яка виграла відбір на Євробачення-2022, зняла свою кандидатуру з конкурсу після скандалу довкола її поїздки до анексованого Криму.

Про це вона повідомила в своєму інстаграмі.

“Я не хочу далі бути у цій брудній історії. З важким серцем я знімаю свою кандидатуру як представника України в конкурсі Євробачення. На жаль. Мені справді дуже жаль”, – повідомила співачка.

Паш заявила, що дотримується законів України, не хоче війни та хейту.

“У що вилилась ця історія – це зовсім не те, що я закладала у свою пісню”.

Скандал з Аліною Паш розгорівся через її поїздку до Криму в 2015 році, коли він вже був анексований Росією.

Щоб взяти участь у нацвідборі на конкурс, співачка надала довідку від державної прикордонної служби (ДПС), що перетинала лінію розмежування з Кримом з території України, а не летіла до Криму з Росії літаком, що забороняє українське законодавство.

Водночас 15 лютого прикордонна служба повідомила, що такої довідки не видавала.

Перед тим, як зняти свою кандидатуру, Паш опублікувала роз’яснення щодо інциденту в соцмережах.

За її словами, довідку для неї отримав один зі співробітників її команди.

“Що бачила я? Довідку. На вигляд – офіційну. В ній були справжні дати в’їзду до тимчасово окупованого Криму, правильно вказаний КПВВ “Чаплинка”, через який я перетинала адміністративний кордон. Підстав вважати, що довідка не є справжня, ніхто з команди не мав”, – пише Паш.

Вона запевнила, що її команда готова співпрацювати з правоохоронними органами.

Паш опублікувала відео, як вона просить особисто таку ж довідку від прикордонників, а також фото з відповіддю ДПС.

Відповідно до відповіді прикордонників, вони не можуть надати їй інформацію щодо перетину адмінмежі з Кримом, оскільки дані в системі зберігаються протягом п’яти років, а поїздка була в 2015 році.

Відповідно офіційно спростувати чи підтвердити, що Паш в’їхала до Криму відповідно до законів України, неможливо.

Аліну Паш з піснею “Тіні забутих предків” оголосили представницею України на Євробаченні ще в суботу, 12 лютого.

Але після скандалу з плутаниною у підрахунку голосів також почали з’являтися питання про її поїздки до Росії та виступи в Криму.

Відповідно до правил нацвідбору на Євробачення, учасник має гарантувати, що не виступав в Росії та Криму після березня 2014 року і не планує цього робити у майбутньому.

Що відомо про поїздки Аліни Паш?

Аліні Паш дорікають, що вона у 2015 році відвідувала з виступом Ялту в анексованому Росією Криму, куди нібито прилетіла літаком з Москви. За українським законодавством, порушенням є в’їзд до Криму з Росії.

Окрім того, в мережі є світлини з Аліною Паш на Червоній площі у Москві.

Сама співачка заявила, що до Ялти їздила автобусом та виступала там на приватному заході.

“Ми їздили в Ялту на весілля до українців. Їх там ще досі багато. Я стараюся їх підтримувати, як можу. Моя позиція чітка – у нас вісім років йде війна, Росія – агресор, Крим – це Україна, я їздила в Україну”, – сказала співачка в інтерв’ю Суспільному.

За її словами, запрошення на концерти в Росії їй надходили, але жодного разу там вона не виступала.

На Червоній площі у Москві у 2017-му, твердить співачка, вона перебувала як приватна особа.

У соцмережах поширюють скріни з нібито соцмереж Аліни Паш, де вона у худі з написом “Kyiv” фотографується у Москві, та ще одне фото у куртці з кольорами російського триколору.

Цих фото у соцмережах співачки наразі немає. Аліна Паш раніше розповідала, що фото у Москві – то був пранк, а люди “його не зрозуміли”. За словами артистки, її метою було показати, що правильно писати “Kyiv”, а не “Kiev”.

Чому про це зараз говорять?

Суспільне ще до національного відбору на Євробачення перевіряло, як співачка Аліна Паш їздила до Криму та Росії.

Мовник звертався до державної прикордонної служби, однак там дані про перетин співачкою кордону не надали, бо вони є конфіденційними.

Аліна Паш “надала гарантії, що не порушувала законодавство України й вимоги конкурсу” заявляли раніше у Суспільному.

Проте у понеділок, 14 лютого, мовник оголосив, що проведе ще одну перевірку “у зв’язку з отриманою інформацією від громадян про можливу підробку наданої довідки про перетин державного кордону з Кримом” співачки.

Прикордонників попросили підтвердити або спростувати підробку документа та обіцяли не підписували зі співачкою участь у Євробаченні.

Голова правління UA: Суспільне Микола Чернотицький стверджував, що якщо виявлять обман, то Аліну Паш дискваліфікують і будуть говорити з артистом, який зайняв друге місце. А це гурт Kalush Orkestra.

Суперечки довкола Євробачення в Україні відбуваються не вперше.

Кілька років тому співачка Maruv не поїхала представляти Україну на конкурс, хоча перемогла у Нацвідборі. Сталося це через її виступи в Росії.