18°

Аналіз роботи рівненських нардепів-мажоритарників за 3,5 роки

З початку каденції Верховної Ради VІІІ скликання народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах Рівненської області,  найкраще серед усіх областей України відвідують комітети, до складу яких входять (93,3%). Також парламентарі долучилися до розробки 445 законопроектів,  з яких 34 стали чинними документами. Крім цього, за період трьох з половиною років роботи народні обранці Рівненщини 338 разів брали участь в обговоренні питань порядку денного засідань Верховної Ради України. А середній показник їх фактичної присутності під час пленарних засідань становить 92,1%.

На позачергових виборах 2014 року ми проголосували за склад Верховної Ради України. Зокрема, обрали й тих народних депутатів, які представлятимуть у парламенті кожен регіон та відстоюватимуть інтереси своєї громади. Так, Рівненщина налічує п’ять депутатів – мажоритарників:

  • Юрій Вознюк (фракція політичної партії «Народний фронт») – 153 одномандатний виборчий округ;
  • Олександр Дехтярчук (фракція політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність») – 154 одномандатний виборчий округ;
  • Сергій Євтушок (фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») – 156 одномандатний виборчий округ;
  • Олег Осуховський (позафракційний) – 152 одномандатний виборчий округ;
  • Василь Яніцький (фракція політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність») – 155 одномандатний виборчий округ.

Законотворча діяльність

Законопроекти, що подані народними депутатами України, є важливим механізмом відстеження політичної та професійної спрямованості парламентаря. При цьому, окрім кількісних показників більш вагомим та показовим критерієм оцінки ефективності роботи народних обранців є якість прийнятих ініціатив та пропозицій.

Загалом з листопада 2014 року по травень 2018 року українські парламентарі зареєстрували 6 613 проектів законів, з яких ухвалено лише 808. Серед депутатів – мажоритарників Рівненщини Олег Осуховський став автором (співавтором) 141 законопроекту, з яких тільки 7 стали законами (5%). Сергій Євтушок долучився до розробки 97 законопроектів, Олександр Дехтярчук – до 87 та Василь Яніцький – до 65. Серед 55 законопроектів, ініційованих  Юрієм Вознюком чи за його співавторства 8 були проголосовані позитивно (15%).

Присутність на голосуванні

Для Верховної Ради України загалом, та для народних депутатів Рівненщини зокрема, актуальною залишається тема відвідуваності. Присутність під час голосувань – це показник участі народного депутата у голосуваннях протягом пленарних засідань Верховної Ради (голосування “так”, “ні”, “утримався”, “не голосував”) з часу набуття ним повноважень. Цей показник відрізняється від показників письмової та електронної реєстрації тим, що виявляє реальну присутність депутата у сесійній залі під час голосувань (зазвичай, цей показник є нижчим).

Впродовж трьох з половиною років відбулося 13437 голосувань за запитання винесені під час пленарних засідань сесій Верховної Ради.  Серед депутатів – мажоритарників Олександр Дехтярчук був присутній під час 13 224 голосувань (98,4%), Василь Яніцький – під час 12927 голосувань (96,2%) та Сергій Євтушок – під час 12123 голосувань (90,2%). Найменші показники присутності під час голосувань у Юрія Вознюка був (був присутній під час 11826 голосувань або 88%) та Олега Осуховського (11765 голосувань чи 87,6%).

«Депутати – бунтарі»

Завдяки даних платформи «Вони голосують для тебе», Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала також хто впродовж 3,5 років з депутатів-мажоритарників Рівненської області є найбільшим «бунтарем», голосуючи проти лінії фракції.

Так, найбільшу кількість разів голосував «проти» фракції Олександр Дехтярчук – 27,6% (3704 рази). Позафракційний Олег Осуховський – у 3606 випадках (26,8%). Василь Яніцький, що є членом фракції політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», голосував проти неї 3503 разів. Сергій Євтушок голосував проти фракції, до якої входить, 2158 разів (16,1%). Член фракції політичної партії «Народний фронт» Юрій Вознюк голосував «проти своїх» в 14,5% випадках, тобто 1945 разів.

Виступи на сесіях

Одним з аспектів діяльності народного депутата є також участь в обговореннях питань порядку денного засідань Верховної Ради України.

За три з половиною роки роботи Верховної Ради VIII скликання народні депутати висловлювали свою позицію під час голосування більше як 5 млн. разів. «Найбільшим оратором» серед мажоритарників Рівненщини виявився Сергій Євтушок (фракція ВО «Батьківщина») – 230 виступів, тривалість яких займає майже 4 з половиною години. Наступними на черзі стали Олександр Дехтярчук (47 виступів), Юрій Вознюк (31 виступ) та Олег Осуховський (20 виступів). Натомість Василь Яніцький (фракція «Блок Петра Порошенко «Солідарність») «брав слово» лише 10 разів впродовж 9 хв.

Відвідуваність засідань комітетів

Нардепи сумлінно відвідують засідання комітетів Верховної Ради України. Згідно з офіційною статистикою, оприлюдненою сайтами комітетів, показник відвідуваності засідань комітетів мажоритарниками Рівненщини є найбільшим серед областей України і складає 93,3%.

Народні депутати з Рівненщини працюють у п’яти комітетах Верховної Ради:

  • Олег Осуховський (позафракційний) – голова підкомітету Комітету з питань запобігання і протидії корупції;
  • Юрій Вознюк (фракція політичної партії «Народний фронт») – заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики;
  •  Олександр Дехтярчук (фракція політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність») – голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування,
  • Сергій Євтушок (фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») – заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя
  • Сергій Євтушок (фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») – член Комітету з питань транспорту.

Протягом роботи парламенту цього скликання у стінах парламентських комітетів було проведено 471 засідань, у яких працюють народні депутати з Рівненщини. Серед комітетів, членами яких є мажоритарними Рівненщини, найчастіше збирались представники Комітету з питань запобігання і протидії корупції (118 разів), Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування (89 разів) та Комітет з питань податкової та митної політики (85 разів).

Найбільше відвідував засідання комітету Олег Осуховський – 107 разів (присутність 90,7%). У відсотковому співвідношенні найкраща відвідуваність в Олександра Дехтярчука – 98,9% (пропустив 1 з 89 засідань). Сергій Євтушок має показник відвідування комітету 94,9% (відвідав 56 з 59 засідань), у Василя Яніцького цей показник складає 92,9% (відвідав 65 з 70 засідань) та у Юрія Вознюка – 90,6% (відвідав 77 з 85 засідань).

Олена Чудінович, Громадянська мережа ОПОРА


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp