27°

Апеляційний суд став на сторону АТОвця з Рівного, який судився з владою через скасування пільгових перевезень

Атовець із Рівного виграв апеляцію у справі про неправомірність скасування пільгових перевезень у місті на період карантину. Восьмий апеляційний Львівський суд, який відбувся сьогодні у приміщенні Рівненського господарського суду в режимі відео-конференції, ухвалив рішення залишити в силі попереднє рішення Рівненського окружного адмінсуду. Цим документом визнано протиправним та нечинним пункт рішення міської Комісії з питань ТЕБ і НС від 26 березня 2020 року щодо відміни пільгових перевезень громадським транспортом на час дії карантину.

Позов до адмінсуду щодо незаконності скасування пільгових перевезень у липні 2020 року подавав рівнянин, учасник АТО Віктор КОШКІН. 1 жовтня адмінсуд визнав рішення міської комісії ТЕБ і НС неправомірним.

– За законом, рішення апеляційного суду стає чинним одразу після ухвалення. Тож якщо й завтра в громадському транспорті з пільговиків вимагатимуть плату за проїзд, то це може стати причиною настання кримінальної відповідальності, – наголосив Віктор Кошкін. – Своїм рішенням вони скасували дію законів про захист «чорнобильців», про захист материнства, знехтували права інвалідів і інших категорій. Так, на сьогодні пільговий проїзд без обмеження в часі відновили лише в тролейбусах для трьох категорій: учасники бойових дій, інваліди війни та діти-сироти. Всі інші можуть безоплатно їздити лише з 10 до 16 години.  

Чоловік сподівається, що влада і перевізники діятимуть у межах законодавства та виконають рішення суду.

До речі, нині у Рівному мешкає більше 45 тисяч пільговиків.