4°

Асфальтування доріг по-здолбунівськи з «дубрівським» присмаком

Однією з «мастхев» тенденцій сучасних посадовців є активне використання соціальних мереж. Вони розповідають про покращення життя, звітують про свою роботу й яскраво розмальовують усі майбутні покращення. Але.. Коли ми виходимо на вулицю, а ще й якщо їдемо власним авто, то відразу опиняємося в сумній реальності. Мова йде передусім про дороги нашої громади.

Фото vse.rv.ua

Останнім часом усі наші жителі могли побачити та послухати представників міської влади щодо впорядкування та ремонту наших доріг. Зокрема, мер Владислав Сухляк активно комунікував з мешканцями через власні відеозвернення у соціальних мережах, перевіряючи стан доріг, пропагуючи новаторські та сучасні європейські підходи та стандарти, дуже часто апелюючи до громади щодо об’єднання зусиль в розбудові громади.

Правда, від найзанедбанішої вулиці Шевченка наші посадовці відхрестилися.

Пан Сухляк вже пояснює, що чи не найбільша вулиця міста – вул. Шевченка перебуває на балансі Служби автомобільних доріг у Рівненській області і відповідальність за її ремонт несе саме ця структура. Очільник Здолбунова, якось так трохи, на суб’єктивний погляд, недолуго чи то вибачається і виправдовується, чи то інформує і киває в бік Служби автодоріг області. Він навіть пояснив ідею з фрезератом для тимчасового відсипання ям на дорожньому полотні та похвалився, що активно ямково ремонтують вулиці Здолбунова, щоб до Великодня було гарно.

Завдячуючи електронній системі держзакупівель PROZORRO вдалося з’ясувати, хто у Здолбунові ремонтує дороги і дає привід вихвалятись меру.

У квітні поточного року Комунальне підприємство «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради (директор Р. Тишкун) заключили, УВАГА!, 10 прямих договорів на загальну суму 465,4 тис. грн з ФОП Асатрян Самвел Артуши. Кожен з договорів був на суми менше 50 тис. грн, що дозволило штучно створити процедуру «допорогової закупівлі», тим самим надавши собі право визначати виконавця робіт без конкуренції. Правову оцінку таким діям мають дати правоохоронні та контролюючі органи. Разом з тим, навіть якщо з юридичної точки зору довести порушення законодавства складно, то подібний спосіб, принаймні, з точки зору демократичності, неупередженості та незаангажованості, використання коштів громади у будь-якого середньостатистичного виборця викликає запитання.

Спосіб визначення виконавця робіт заохотив придивитись до ФОП Асатряна С. А. більш уважно.

Зареєстрований суб’єкт підприємницької діяльності в с. Дубрівка Дубенського району на системі єдиного податку, отже податок сплачує лише за місцем реєстрації там же. Є справжнім спрощенцем і майстром надання послуг з допорогових закупівель, які він надав з 2019 року аж 58 на суму понад 3 млн грн. Проаналізувавши доступні на електронному майданчику закупівель документи при допомозі нескладних арифметичних дій, встановили, що вартість одного квадратного метра ямкового ремонту у пана Самвела Артуши з Дубрівки коштує близько 700 грн.

Для прикладу, КРАСНОСІЛЬСЬКЕ МПП “МВА”, яке запропонувало КП «Здолбунівське» найкращу ціну серед семи учасників з аналогічної послуги на «відкритих торгах» вартість одного «квадрата» становить 473 грн. (дешевше на 32%). Проте чомусь переможцями їх не визнано.

Що ж, як бачимо, правильно говорити і діяти – це не завжди одне й те ж саме. Проте висновки робити громаді.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp