6°

«Авангард» будується, не дивлячись на борги

Стадіон «Авангард» потрохи стає схожим на той, яким його презентували на картинках ще в 2017 році. От тільки будівельники скаржаться, що з грудня за свою роботу не отримали жодної гривні.

За інформацією «Рівне вечірнє».

Юрій Фалко, власник будівельної фірми «Фіалка», яка й здійснює реконструкцію, має тільки усні запевнення від голови Рівненської ОДА Віталія Коваля та міського голови Олександра Третяка, що борги будуть погашені. Але така фінансова непевність, звісно ж, впливає на темпи роботи, які уже не проводять з такою інтенсивністю, як раніше.

Андрій Конашко, керівник проєкту реконструкції «Авангарду»:

— У новий рік наша компанія заходила з дуже великим боргом, який постійно росте. Облдержадміністрація годувала обіцянками про додаткове виділення 110 мільйонів гривень: як буде — побачимо. Будівництво не припинилося лише тому, що власник нашої компанії постійно знаходить внутрішні резерви. Однак це триватиме до пори до часу.

До першої черги будівництва входить східна й західна трибуни, зовнішні та внутрішні мережі, благоустрій території, футбольне поле та бігові доріжки без покриття. Роботи з цим усім ще багато. Потрібно закінчити внутрішні роботи в міжтрибунних приміщеннях: покласти плитку, лінолеум, ковролін та встановити меблі. Потрібно ще завершити роботи на мережах, які будуть під’єднані до міських комунікацій. Наприклад, табло ми уже поставили, але його потрібно ще приєднати до внутрішніх мереж. Те ж саме із звуковим обладнанням — воно закуплене, знаходиться на стадіоні, але його ще не монтували. Турнікети на стадіоні теж ще не монтували. Благоустрій території навколо стадіону ще не починали. Хоч маємо заасфальтувати всю територію, облаштувати МАФи, поставити стовпи освітлення, лавки та урни для сміття. Усе це впирається в кошти.

Олександр Третяк, міський голова:

— Я чекаю бюджетної сесії, на якій будуть виділені кошти для реконструкції стадіону «Авангард». Про яку суму від міста зараз йдеться— я озвучити не можу. Все залежить від того, скільки погодяться виділити депутати. Нам дуже важлива підтримка з державного бюджету. Якщо усі зобов’язання виконають, то будівництво триватиме. Спільно з футбольним клубом «Верес» створюємо робочу групу, яка працюватиме над підготовкою стадіону до атестації. Успішне проходження атестації дозволить отримати дозвіл від Асоціації футболу України на проведення матчів на «Авангарді».

Олександр Поліщук, речник Рівненської ОДА:

— Торік всі заплановані на «Авангарді» роботи було виконано вчасно. Завдяки підтримці президента у 2021-му Рівненщина отримала із держбюджету 100 млн гривень. На 2022 рік фінансування буде, очікується. Про обсяги виділених державою коштів будемо інформувати в міру надходження. Робота на об‘єкті триває постійно, стадіон реконструюється в рамках «Великого будівництва». Все буде добре, стадіон добудуємо.

Міський голова Рівного Олександр Третяк опублікував відеоролик, на якому показано, що на стадіоні вже зроблено. Станом на початок лютого паралельно виконуються будівельні роботи на західній та східній трибунах.

На західній трибуні змонтовано металоконструкції сходів на 3-й поверх, частину навісу та встановлено двері внутрішніх приміщень. У процесі виготовлення металоконструкції балкона-навісу третього поверху для ВІП-приміщень, вікон та замовлено крісла для ВІП-гостей і запасних гравців. Тривають роботи з прокладання внутрішніх і зовнішніх мереж трибуни. На 50% змонтовано сидіння для глядачів.

На східній трибуні тривають роботи з влаштування підвісних стель, скляних перегородок робочих кабінетів 2-го поверху, триває монтаж металоконструкцій парадного входу, приводять до ладу зовнішній навісний фасад, тут повністю змонтовано сидіння для глядачів.

Біля стадіону уже залили фундамент для зведення котельні, що обігріватиме стадіон, змонтовано самі котли, завезено технологічне обладнання та триває монтаж металоконструкцій і прокладання теплотраси до західної трибуни.

Нещодавно на стадіоні встановили вже й електронне табло, на якому демонструватимуть найгарячіші моменти футбольних матчів.