6°

Аварійна служба “Рівнегазу” з початку року отримала майже 9 тисяч викликів

Від початку року до аварійно-диспетчерськаої служби АТ “Рівнегаз” надійшло 8,8 тис. викликів, з яких 70% пов’язані з витоками газу на внутрішньобудинкових мережах.

Як повідомляє пресслужба компанії, “Рівнегаз” закликає власників домоволодінь подбати про стан газових мереж у оселі для власної безпеки.

Зазначається, що з початком опалювального сезону кількість аварійних заявок збільшується. Упродовж жовтня аварійно-диспетчерська служба АТ “Рівнегаз” виїжджала до споживачів 970 разів. За 10 місяців поточного року аварійники здійснили 8,8 тис. виїздів за заявками від споживачів на “104”. Це на тисячу більше порівняно із аналогічним періодом минулого року. У 70% випадків газовики виявили та локалізували витоки природного газу на внутрішньобудинкових мережах.

“Найчастіше причинами витоків газу є несправний технічний стан газових мереж у будинках, використання застарілого газового обладнання або самовільна його заміна чи втручання у систему газопостачання”, – повідомив технічний директор АТ “Рівнегаз” Олександр Климчук.

У компанії наголосили, що для уникнення аварійних ситуацій власники будівель та споруд мають щороку проводити фахове технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Водночас послуги надаються спеціалізованою організацією АТ “Рівнегаз” на ринкових засадах. Те ж саме стосується встановлення, заміни та обслуговування газових приладів, яке мають здійснювати фахівці, а не самі споживачі чи їх знайомі.

“Однак, у більшості випадків, прибувши на виклик, бригади АДС констатують безвідповідальне ставлення власників домоволодінь до власної безпеки. Адже переважна частина з них не уклали договори на технічне обслуговування газових мереж.

Є свідомі споживачі, які подбали про безпеку – понад 6,8 тис. споживачів газу області з початку року замовили послугу з технічного обслуговування газових мереж будинків у Оператора ГРМ АТ “Рівнегаз”. З них майже 4,3 тис. – власники приватних садиб, мешканці 240 багатоквартирних будинків та 2,3 тис. підприємств, установ та організацій”, – йдеться у повідомленні.

У “Рівнегазі” нагадали, що замовити послугу та сертифіковані газові прилади можна у 104.ua клієнтських просторах.

Нагадаємо, Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектора, орієнтовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізації галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайнято 38 тис. фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів і більше 8 млн споживачів газу.