6°

Аварія на Рівнеазоті: навколо підприємства хочуть поставити датчики аналізу повітря

Навколо Рівнеазоту поставлять датчики аналізу якості повітря, які працюватимуть в режимі реального часу. Там зазначили, що таке рішення прийняли після “виробничої неполадки” 20 липня. Тоді стався викид нітрозних газів.

По периметру Рівнеазоту встановлять автоматизовану систему екологічного моніторингу стану повітря (ACEM), – йдеться у інформації. Система в режимі реального часу буде контролювати наявність та концентрацію забруднювальних речовин в повітрі. Йдеться про визначення вмісту оксиду вуглецю, аміаку та діоксиду азоту.

Керівник з комунікації “Group DF”, до складу якої входить Рівнеазот, Олега Арестархов пояснює: бачать запит суспільства на інформацію про стан навколишнього середовища i хочуть максимально про це інформувати.

“Система буде сертифікована не тільки українськими регуляторами, а й незалежними міжнародними аудиторами, які підтвердять її відповідність міжнародним стандартам. Тільки таким чином ми продемонструємо, що виробництво на ПpAT Рівнеазот повністю відповідає всім екологічним нормам i вимогам та є безпечним”, – зазначив речник.

Раніше така система була встановлена на підприємстві “Стирол” у Горлівці, після початку агресії Росії проти України це місто тимчасово окуповане.

За інформацією Олега Арестархова, фахівці Рівнеазоту почали підготовчі роботи для установки нової системи та розробляють документацію для вибору підрядника. За попередніми розрахунками, система має запрацювати восени 2022-го року.

У повідомленні на сайті Рівнеазоту йдеться, що у них вже діє лабораторія, яка стежить за станом довкілля і контролює якість стічних вод та повітря. До додаткового контролю вирішили вдатись після аварійної ситуації, що сталась 20 липня і призвела до викиду нітрозних газів. У інформації підприємства цей випадок називають “виробничою неполадкою”.

Джерело: Суспільне