21°

Авдіївка і Схід: робимо усе, аби зберегти якомога більше українських життів, — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 15 лютого оцінив ситуацію на ділянці фронту в Авдіївці Донецької області. Запис його офіс опублікував у YouTube.

Зеленський повідомив, що вислухав доповідь головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського й міністра оборони Рустема Умєрова.

“Ситуація на фронті – Авдіївка, схід [України] загалом. Робимо максимум, аби в наших воїнів і управлінської, і технологічної змоги було достатньо, щоб зберегти якнайбільше українських життів”, – сказав глава держави.

8 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій повідомив, що окупанти активізували штурми Авдіївки. “Бойові зіткнення відбуваються вже не тільки у приватному секторі на півночі міста, а й у межах міської забудови. Задум противника очевидний: він намагається відрізати українські сили від міста, зайшовши між Авдіївським коксохімічним заводом і кар’єром”, – сказав Лиховій.

13 лютого речник 110-ї окремої механізованої бригади Іван Сєкач повідомив, що до підрозділів сил оборони, які захищають Авдіївку, скерували підкріплення, деякі підрозділи 110-ї ОМБр вивели з боїв для відпочинку й ротації.

15 лютого координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі на брифінгу в Білому домі заявив, що сили оборони України ризикують утратити контроль над Авдіївкою через брак боєприпасів, пов’язавши це із затримкою американської військової допомоги. “Російські війська досягли українських окопів фактично в Авдіївці й починають придушувати українську оборону”, – заявив Кірбі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp