4°

погода у Рівному

Більшість апаратів ШВЛ – непридатні, – рівненські депутати-медики

Кілька депутатів Рівнеоблради, які працюють лікарями, під час засідання сесії заявили, що число у 222 апарати штучної вентиляції легень, про які звітує медичне управління – не варто сприймати як число того обладнання, яке можна залучити під час лікування потенційних хворих на коронавірус.

Після доповіді заступника начальника управління охорони здоров’я РОДА Олега Вівсянника слово взяв депутат Олександр Нестеренко, він є лікарем та членом європейської асоціації хірургів.

Озвучили, що в Рівненській області є понад 220 апаратів штучної вентиляції легень. Це так. Але, на превеликий жаль, вони не зовсім адаптовані для хворих з так званими респіраторними дистрес-синдромами. Де-факто, ми маємо в обласній лікарні лише три таких апарати, які підтримують не об’єм, а тиск в лікарні. В міській лікарні, за неофіційними даними, лише два таких апарати. Апарати дороговартісні, понад мільйон гривень вони коштують. Чому не бажано користуватись тими 220 апаратами, які є? Бо вони викликають баротравму. Якщо користуватись звичайними апаратами – настає так званий ефект схлопування, що приводить до ще більшого погіршення стану пацієнтів… Нам потрібні серйозні фінансові вливання на ці апарати. Основною проблемою будуть пацієнти з важкими пневмоніями, думаю, треба робити акцент на максимально важких хворих, – виступив депутат-лікар.

Після цього коротке слово взяв ще один обранець, головлікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко:

Цілком підтримую Олександра Нестеренка, бо це обладнання морально застаріло давно і для даної патології, з якою стикнуться важкі пацієнти – воно непридатне. Зараз треба максимум виділяти на обладнання. Треба шукати, в Україні, наскільки я знаю, вже купити немає де. Може, хіба за кордоном шукати.

Почути пояснення з цього приводу від представника медичного управління не вдалось через те, що трансляція перервалась. Відновилась вона на словах, коли заступник начальника медуправління Олег Вівсянник зазначив, що наразі вони просять 30 мільйонів на купівлю нових апаратів ШВЛ.

Під час сесії прозвучала вартість одного апарату ШВЛ – орієнтовно 750 тисяч гривень.

Частина депутатів обурилась, чому про такі речі не звітує безпосередньо начальник управління охорони здоров’я ОДА. Нагадаємо, раніше голова ОДА сказав, що начальник управління Юрій Осіпчук не доповідає, бо вийшов з відпустки та не володіє ситуацією.

Однак, дещо пізніше Юрій Осіпчук за трибуну доповідача таки вийшов.

Колег закликав не легковажити до порад та ходити в масках, а щодо їх нестачі зазначив, що управління – не фабрика, щоб їх друкувати. Також посадовець зазначив, що суми, які озвучувало управління і до яких у обранців були питання, пов’язані із певними бюрократичними моментами, які обійти вони не могли.

Що ж до нової обласної програми боротьби з коронавірусом, то депутати мають погодити 99 млн. грн. з обласного бюджету.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp