21°

Більшість шкіл Рівненщини інклюзивні

На Рівненщині активно триває процес впровадження інклюзивної освіти. Цьогоріч інклюзію впровадили ще у 79 школах, відтак, загалом іксклюзивну освіту здійснюють у 304 з 587 освітніх закладів області. Відповідно збільшилась кількість дітей, які почали отримувати інклюзивну освіту на 294 особи, що вцілому становить 901 особу, що навчається у 720 інклюзивних класах.

Для супроводу дітей в умовах інклюзивного навчання введено 562 посади асистентів вчителя, що на 131 більше, ніж у минулому році.

Найбільше інклюзивних класів функціонує в Рівному (86), Сарненському (78), Березнівському (50), Корецькому (49), Рокитнівському (39), Дубровицькому (38), Володимирецькому (36),  Зарічненському (34), районах, м. Вараш (27).

Інклюзивне навчання впроваджується також у закладах дошкільної освіти області. Навчання дітей з особливими освітніми потребами організовано у 55 дитсадках, де діє 76 груп, та виховується 123 дитини. Для супроводу дітей введено 55 посад асистентів вихователів. За останній рік кількість дітей, охоплених інклюзивною дошкільною освітою збільшилася на 49 осіб.

«Одним із проблемних питань залишається проведення конкурсів та підбору кадрів у ІРЦ через відсутність у районі, місті чи ОТГ відповідних спеціалістів, а саме вчителів-дефектологів: олігофренопедагогів, сурдопедагогів та тифлопедагогів; вчителів-логопедів; практичних психологів», − зазначила завідувач сектору інклюзивної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Юлія  Ковальчук.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp