16°

погода у Рівному

Блокпости в Зорі, інфікований біолог, померла монахиня: основне з брифінгу у Рівному

В одному із найбільших сіл Рівненщини, – Зорі Рівненського району, – через спалах коронавірусу поставлять блокпости. Такі інформацію під час онлайн-брифінгу в ОДА озвучив заступник голови обладміністрації Ігор Тимошенко. Суспільне пропонує дізнатись тезово про основні новини, які чиновники дали у відповідь на питання рівненських журналістів.

Ситуація в Зорі

Наразі у селі Зоря, що за 20 кілометрів від Рівного, зафіксовано 28 випадків COVID-19, 4 людини – ушпиталені, решта – у стані легкого або середнього ступеню тяжкості.

Спалах, за словами Ігоря Тимошенка, міг піти з декількох джерел, наразі ці варіанти перевіряють та встановлюють контактних осіб.

– Рішення комісії ТЕБ і НС (комісія, що має повноваження на такі дії, – ред.) – розставити блокпости на в’їздах і виїздах в село Зоря з метою контролю. Система проїзду цих блокпостів буде розглядатись пізніше, тривають консультації, бо там є великі підприємства. Треба прийняти зважене рішення, щоб не зупинилась їхня робота, це критично важливо, – коментує Ігор Тимошенко.

Рівненщина і вітчизняні ПЛР-тести

Щодо тестів українського виробництва, про які інформує уряд, то Рівненщина поки що їх не отримала, але готується до цього, – сказав заступник голови ОДА.

– Ми очікуємо ці тести в області. Є попередній розподіл тестів, їх близько 5 тисяч, тобто ПЛР-тестів і реактивів до них. Видача по областях має початись цього тижня, ми готові до цього.

Інфіковані вагітні

Наразі є 6 вагітних, у яких підтвердили коронавірус. Дві з них – уже народили, одна із породіль лікується в інфекційному відділенні. 10 медпрацівників, яких визначили як контактних – на самоізоляції.

Головна лікарка Рівненського обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва Суспільному сьогодні також повідомила, що жінка, яку після виявлення коронавірусу відправили у Дубно, народила здорову дитину.

Щодо працівників перинатального, які з нею контактували, то усі вони почуваються добре, але відправлені на самоізоляцію, – додала головлікарка.

Померла служниця монастиря

Щодо 81-річної монахині, яка він ускладнень, спричинених коронавірусом, померла у Рівному, то вона є матір’ю інфікованого монаха зі Старого Корця, – уточнив заступник голови ОДА.

Нагадаємо, цей монах зі Свято-Варварівського скита також ушпиталений у ЦМЛ Рівного.

Речник єпархії УПЦ (МП) архімандрит Герман зазначив, що ця жінка після смерті чоловіка прийняла чернечий постриг та була приписана до монастиря у Гощі, однак несла послух у Рівному. Жінка заповідала, аби її після смерті поховали у Старому Корці біля чоловіка.

Інфікований біолог

Цими вихідними голова ОДА Віталій Коваль у одному зі звітів повідомляв, що серед нововиявлених інфікованих є біолог.

Щодо цього випадку, на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Олег Вівсянник уточнив, що це – працівниця обласної лікарні, яка, найімовірніше, заразилась після забору зразків для ПЛР-діагностики.

Нагадаємо, обласна лікарня – хоч і не опорний заклад в лікуванні коронавірусу, однак там наразі найбільший спалах COVID-19 серед медпрацівників.

Можливість відкриття ринків

Щодо можливості відкриття ринків, яку в середу розглядатиме уряд, то заступник голови ОДА Ігор Тимошенко зазначив, що обласна адміністрація буде більш предметно коментувати це питання після того, коли буде рішення Кабміну.

Наразі рішенням обласної комісії техногенно-екологічної безпеки (ТЕБ і НС) діяльність базарів у області заборонена у зв’язку з карантином.

Джерело: Суспільне