20°

Броньоване скло для вікон та вітрин – чи є в цьому сенс?

Зараз повсюдно актуалізувалися питання організації та максимізації безпеки. Не обійшли вони як приватні будинки, квартири, так і магазини, банки й приміщення іншого різноманітного цільового призначення. Кількість пошукових запитів, на кшталт, як захистити вікна та вітрини від вибуху, вогнепальної зброї, сильних ударів тощо, зросла в рази. З-поміж усіх варіантів рішення проблеми яскраво виділяється встановлення броньованого скла. Чи таке вже воно дієве й на що здатне, давайте з’ясуємо.

Броньоване скло для вікон буває різним

Загалом броньовані світлопрозорі вироби покликані захищати людей і матеріальні цінності від різнотипних уражень і крадіжок, запобігати проникненню всередину сторонніх осіб. Проте різні види стекол характеризуються своїми спектрами функціональної дії й забезпечуваними ефектами.

Відповідно до здатності протистояти тому чи іншому руйнівному впливу, броньоване скло може бути:

  • антивандальним, або ударотривким;
  • зломостійким;
  • кулетривким;
  • стійким до вибуху.

Яке вітринне скло обрати для скління вітрин?

Орієнтуючись на види, нескладно визначитися, якому варіанту надати перевагу.

Ударотривкий різновид реалізує витримку від потрапляння важкого предмету. Для збереження матеріальних цінностей не підходить, позаяк сильнішим рушійним впливам протистояти не здатен. Однак для вітрини, аби забезпечити захист товару від недобросовісних відвідувачів, є цілком вдалим рішенням.

Стійке до злому скло товстіше й міцніше, спроможне витримувати спробу проникнення, за допомогою склоріза. Тож, якщо стоїть мета відлякати грабіжників, цей вид – те, що треба.

Куле- і вибухотривке скло – вищий пілотаж. Перші чудово гасять кінетичну енергію одиничної кулі, зберігаючи цілісність скляної конструкції. Другим під силу витримати багатоточкові миттєві впливи осколків, що розлітаються. Зазвичай такими комплектуються банківські сховища і транспортні засоби спеціального призначення. Чи має сенс установка вітринного скла такого плану, вирішується власником в індивідуальному порядку.

Відповідаючи на запитання, задане у назві статті стосовно броньованого скла для вікон та вітрин… Чіткої однозначної відповіді бути не може. Якщо загалом, то сенс, звичайно, є. Особливо із врахуванням сучасних воєнних реалій. Якщо ж брати окремі випадки, де загроза потрапити під вистріли вогнепальної зброї чи вибухи мінімальна, цілком достатньо буде ударотривкого чи зломостійкого скла.

Ще не можете визначитися, який варіант обрати для вітрини? Зверніться у компанію «НІКОЛЬ». Тут вам допоможуть прийняти остаточне рішення з урахуванням специфіки, потреб та ймовірних загроз.