12°

Британський прем’єр-міністр Ліз Трасс оголосила про відставку

Їй вистачило п’яти тижнів на те, щоб поглибити політичну й економічну кризу, в яку Британія поринула після рішення залишити Євросоюз.

За ці п’ять тижнів Трасс втратила двох головних міністрів, підтримку парламентської фракції та електорату. Її рейтинг ледве дотягує до 15% – це нижче, ніж будь-який з британських прем’єрів у сучасній історії. Гірше того, її план реформ у дусі брекзиту не знайшов порозуміння на ринках, що поставило під загрозу фінансову стабільність, пенсійну систему та економіку загалом.

Під питанням і влада партії торі, що керує Британією вже понад 12 років. За останні чотири роки змінилися три прем’єри, а за останні чотири місяці – чотири міністри фінансів. Це вже хаос, адже глава мінфіну (він же канцлер) – права рука прем’єра, головний міністр уряду. За ними закріплена навіть сусідня з очільником уряду резиденція на Даунінг-стріт, будинок 11.

Події останніх тижнів та дії Ліз Трасс поставили ядерну державу із сімки найрозвиненіших країн планети на межу соціального, політичного та економічного колапсу. Це найкоротше прем’єрство в сучасній історії Британії. Попередній рекорд належав Джорджу Каннінгу, який несподівано помер у 1827 році, пробувши на посаді п’ять місяців.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp